Povýšit můžete i díky výsledkům!

Člověk když nastupuje do práce, tak má jasně nastavené limity, které musí daný den, týden, či měsíc splnit. Pokud je splní, pak není žádný problém. Ovšem existuje i jiná varianta, než nesplnění, a to i nadplnění práce, což je velmi dobré v některých firmách.

Některé firmy chtějí od zaměstnanců jasné výsledky, které kontrolují. Je jim jedno jak k výsledkům zaměstnanec dosáhne. Důležitý je pouze fakt, že je splní. Pokud ne, pak mu hrozí postihy a kárné řízení. Ovšem co když tyto limity pokoří? Dostane větší peníze, nebo se mu jen zvednou limity na další období a zaměstnanec tak bude muset opravdu dřít?

Ve firmách, kde je pouze jeden nadřízený, nebo představenstvo, se většinou řeší překročení limitů tím, že se zvednou paušálně všem zaměstnancům, protože když to zvládnul jeden, tak proč ne ostatní. To je hrozně demotivující a zaměstnanci tedy plní raději jen to, co mají, i když mají navíc.

Ovšem ve firmách, které jsou ještě pod vedoucí firmou, tedy tato firma funguje jako dceřiná a někomu se zodpovídá, funguje vše obráceně. Pokud dlouhodobě zaměstnanec plní limity nad míru, pak se nezvednou všem limity paušálně, ale je povýšen, a to buďto na mistra, nebo na jiná oddělení podobného zaměření, která tolik neprosperují. Ano, jedná se o zodpovědnější práci, ale lépe placenou a s určitými výhodami, jako je služební vůz, možnost jezdit na zlevněnou dovolenou do firemních chat, apod. Kdo by takovéto povýšení nechtěl, že?!

Proto přemýšlejte a zhodnoťte, jestli vaše firma patří do první kategorie, nebo do druhé. Aktivitou navíc nic nezkazíte, tedy pokud se jedná o případ druhý! Na tom jenom vyděláte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..