Kopírování kompletního obsahu webů je dneska v módě!

Bohužel někteří lidi nejsou kreativní a nedokážou vytvářet vlastní obsah. Kvůli tomu musí krást obsah z cizích stránek, což je pro ně výhodnější, protože jim stačí udělat jednoduchý skript, díky kterému kopírují hned celé příspěvky od originálního webu a s drobnou úpravou je dají na web svůj. Díky tomu mají obsah a potencionální čtenář jim za odměnu klikne na reklamu, a tak vyděláváte vůbec za nic. To, že toto není čestné, již Čechům nevadí.

Klasickým případem globálního kopírování je stránka www.dobreznamky.cz. Ta svůj obsah kompletně přebírá z originální stránky www.onlinevyukacestiny.cz, která vytváří originální obsah. Díky tomu originální stránka nevydělává a místo toho vydělává kopírující stránka. O faktu, že je takovéto jednání svinstvo, všichni moc dobře vědí, ale přehlíží to. To je sice špatné, ale ještě horší je fakt, že takovéto jednání nepostihuje ani Policie ČR, která má na takovéto případy vyškolené profesionály v odvětví internetové kriminality. „Bohužel“ tito lidé se zaměřují jen na hledání dětského porna a odhalování jejich nahrávatelů. Takovéto malé ryby je vůbec nezajímají, a tak zloději jak v reálném životě, tak i kybernetickém mají navrch.

Je to smutná doba, když člověk neváhá okrádat druhé a vydělávat na tom. Je ještě smutnější, že se postižení nemohou, nebo jen minimálně, bránit a tak raději drží pusu a pokračují i se ztrátami dál, protože se chtějí uživit. Například stránka www.onlinevyukacestiny.cz má týdenní obrat 20,-Kč. Kolik vydělává www.dobreznamky.cz se neví, ale jistě to budou zajímavější částky. Přitom jeden tvoří a druhý krade. To je to nejsmutnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..