Co dělat, když se ve firmě ztratí, nebo ukradnou, peníze?

Někdy se může stát, že ve vaší firmě dojde k odcizení peněz, nebo jen ke ztracení částky. Může se to stát komukoliv, protože jsme jenom lidi a kdekoliv, protože zlodějové jsou velmi vypočítavý!

Pokud někdo jasně odcizí peníze, pak je potřeba zavolat neprodleně Policii ČR a v žádném případě nesmíte na okolní věci sahat, či je přesunovat! Sebemenší detail a otisk je pro Kriminální policii důležitý a jeho porušením, či znehodnocením, dáváte zloději šanci na uniknutí. Hlavně zachovejte klid a vždy se chovejte tak, abyste si zachovali racionální myšlení. Kriminální policii vždy sdělujte pravdu a nevypovídejte zbytečně lživě, například o tom, že dané dveře se vždycky zamykají, když tomu tak není! Tímto jednáním můžete lehce zavést Policii ČR někam z cesty a pravý pachatel má opět možnost upláchnout! Ředitelové firem by měli stát za svými zaměstnanci a fungovat pomocí klíče, že dokud se někdo neuzná vinným, tak je nevinný. Zbytečné nadávání a stres poškodí nejenom ředitele, ale hlavně zaměstnance.

Pokud se v lepším případě peníze jen ztratí, tak začněte systematicky pročesávat nejenom firmu, ale také své domovy, tedy domovy těch, kteří měli peníze na starosti. Je opět zbytečné řvát na viníka, že je to jeho chyba! Akorát ho vystresujete natolik, že si tuplem nevzpomene, kde ty peníze zapomněl. Empatie s daným člověkem je velmi důležitá a klid se systematickým hledáním je daleko lepší, než totální chaos.

Snažte se podporovat jeden druhého a za zády nepomlouvat stylem: „Ty víš jak je blbá a teď ztratí peníze! Odskáčeme si to nakonec samy!“ Těmito slovy nejenom zraňujete, ale ničemu nepomůžete!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..