Support a resistance

Technické obchodování je plné grafů. U tohoto stylu tradingu nepotřebujete žádné znalosti dané komodity (opravdu o nich nemusíte vědět vůbec nic). Ovšem místo tohoto musíte dokonale číst dění v grafu. Support a resistance jsou základními pojmy, s nimiž se potkáte velmi často.

Support a resistance (S / R) jsou bariérami, které nechtějí dovolit cenně, aby pokračovala v buvolím, případně medvědím trhu (pohybovala se dále nahoru, či dolu).

Když nastane S / R, tak uvidíte několik zhruba stejně vysokých svící, nebo čar (zobrazení grafu). Cena dané komodity se tedy několik dní bude pohybovat na stejné úrovni.

U Supportu se cena zastaví, protože se dosáhne na hranici, pod kterou nikdo nechce obchodovat. U resistance zase vidíme nejvyšší cenu, za niž jsou ochotni obchodníci danou komoditu koupit.

Mezi support a resistance si klidně dejte rovnítko. V obou případech se jedná o bariéru, která vznikla buď v horní části grafu (po zvyšování ceny), nebo v dolní části grafu (po snižování ceny).

Proč si vůbec o S / R říkáme? Důvod je jednoduchý, mnoho obchodníků na základě support a resistance obchoduje. Je totiž velmi pravděpodobné, že po prolomení bariéry nastane velký zlom a trh se pohne o pořádný kus.

Pokud tedy objevíte S / R, tak daný bod neustále sledujte. Jakmile uvidíte, že byla hráz protržena a trh již není v supportu, nebo v resistance, tak vstupte do obchodu. V případě, že bylo S / R prolomeno směrem nahoru, spekulujte na nákup, v opačném případě na prodej.

Ovšem někdy dá trh klamné protržení. Vy uskutečníte příkaz, ale najednou se vše otočí a jde opačným směrem. V tomto případě vám nezbývá nic jiného, že původní pozici zavřít a otevřít novou v aktuálním směru. S velkou pravděpodobností byste měli inkasovanou ztrátu rychle vydělat. Avšak zisk již nebude tak silný.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..