Propad zlata

Mnoho obchodníků říkalo, že zlato je jen velká bublina, a nyní se to dokázalo. Cena zlata se totiž výrazně propadla. Otázka je tedy jasná, co teď? Nakupovat, nebo ještě prodávat?

Za posledních 18 dní spadla cena zlata o 280 dolarů na unci a z toho za poslední 3 dny o 200 dolarů. Tento pád přinesl velké ztráty, ale i zisky. Pokud byste na propad ceny spekulovaly jen s 0,1 lotem, tak vyděláte téměř 35 000 korun (0,1 lotu stojí kolem 3 300 korun) za již zmíněné 3 dny.

Z výše uvedené částky je jasné, jak moc byl propad markantní. Cenu jsme spočítali na nejmenší možné jednotce. O obchodu jednoho kontraktu jsme vůbec nemluvili, ale všem je jasné, že u něj by se jednalo o statisíce.

Cena zlata se dostala 6. 9. 2011 na cenu 1920 za unci. Od té doby se propadala až na současných 1642 dolarů za unci. Takto velkou korekci čekal jen málokdo. Zlato tím smazalo významný růst, který se konal v posledních dvou měsících.

Situace je velmi nejasná. Avšak je velmi pravděpodobné, že velké peníze se ve zlatě budou točit i nadále. Většina obchodníků se již chystá k nákupu, ale je potřeba počkat aspoň na první větší signál. Pesimističtí obchodníci tvrdí, že by se zlato mohlo dostat až na 1400 dolarů za unci.

Je pravda, že další propad by mohl následovat, ovšem opět po něm můžeme očekávat silný růst. Zlato mělo velký potenciál prolomit magickou hranici 2 000 dolarů za unci. Tato meta není rozhodně ztracena a do konce roku může být pokořena.

Jako obchodník doporučuji co nejvíce sledovat trhy a čekat na signál ke koupi, který by měl v tomto týdnu přijít. Zlato snad jen nabírá dech na prolomení další hranice.

V aktuální době jsou na tom špatně lidé, kteří nakoupili investiční zlato (slitky), jejich cena prudce klesla. Těm můžeme doporučit vyčkat, rozhodně neprodávejte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..