Google Apps – online kancelář s přístupem odkudkoliv

Společnost Google nestojí jen za oblíbeným a celosvětově používaným vyhledávačem, ale i za mnoha dalšími internetovými počiny.

Jedním z nich je samotný Google Account (Google Účet), díky kterému každý zaregistrovaný získá e-mailovou schránku. Její velikost je v základu nastavena na +7,5GB a pravidelně její objem narůstá. Nedá se tedy mluvit o neomezeném prostoru, jako má například e-mail poskytovatele Seznam, ale prostor je to mnohdy naprosto dostačující.

E-mail ale není vše, co registrací u největší internetové společnosti klient získá. Součástí jsou i další webové projekty, díky kterým se dá o Google Účtu mluvit jako o účtu k celé internetové kanceláři. Součástí jsou totiž navíc Google Dokumenty, Kalendář, Weby, Reader, Fotky atd.

Položka Dokumenty svého majitele přesměruje do kancelářského systému, který se stará právě o textové dokumenty, tabulky, prezentace apod. Jedná se vlastně o balík Office, který je však plně v internetové (webové) podobě a dostupný tedy odkudkoliv. Navíc disponuje všemi potřebnými funkcemi a možností takovéhoto napsaného dokumentu exportovat hned do několika formátů (DOC, ODT, RTF, PDF a další). To samé platí i pro integrovaný tabulkový manažer (Excel), prezentace (PowerPoint) atd.

Kalendář je další velmi hojně využívanou položkou. Jedná se totiž o kalendář, který může být nastaven přesně podle požadavků majitele, může obsahovat několik různě barevných “podkalendářů”, může obsahovat sdílené kalendáře, například se spolupracovníky, a tak dále. Jde prostě o velmi pohotový, praktický a odkudkoliv dostupný plánovač.

Oddíl Weby snad ani není třeba představovat, ale o položce Reader by bylo dobré si něco napsat. Jde o integrovanou čtečku RSS kanálů, která je, jako ostatní služby tohoto balíku, dostupná v plně webové podobě, a umožňuje tak získávat a číst RSS zprávy odkudkoliv.

Všechny tyto a další služby se tedy vážou k jednomu uživatelskému účtu, takže stačí zadat své uživatelské jméno + heslo, a v tu ránu je klient automaticky připojen na všechny tyto služby a může jich plně využívat. Registrace je zdarma a bez omezení, takže i pro všechny položky platí tato pravidla. Už není potřeba nosit množství tiskopisů, zpráv z pošty a nespočet dalších dokumentů s sebou na flashdiscích apod. Vše může být bezpečně uloženo na internetu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..