Obchodování na burze: některé úspěšné strategie

Jak se můžete přesvědčit na demo účtu, obchodováním na burze můžete vydělat velmi pěkné peníze. Ovšem v mnoha případech se jedná jen o štěstí začátečníka. Dlouhodobě profitovat je velmi obtížné a většina obchodníků to nedokáže. Pojďme se podívat na úspěšné strategie.

Svezení s trhem

Někteří obchodníci čekají na velký pohyb, se kterým se „svezou.“ Cílem těchto traderů je sledovat fundamentální analýzu a v době zveřejnění významných informací být u platformy. Například pokud hodlá vydat centrální banka prohlášení, obchodník by měl zbystřet, obzvlášť jedná-li se o ECB, případně FED. Je jasné, že na takovou zprávu budou reagovat měnové páry, ale i komodity a akcie.

Pokud například v Americe zveřejní, že ekonomika zpomaluje a dolar oslabuje, znamená to propad na americkém akciovém trhu (oslabení dolaru vůči euru). To následně způsobí snížení cen ropy a zvýšení ceny zlata.

Výše zmíněná strategie si ovšem vyžádá mnoho trpělivosti. Můžete mít měsíc, dva nebo dokonce i tři bez obchodu nebo jen s jedním až dvěma. Trader si na tuto příležitost musí umět počkat, což v mnoha případech není tak jednoduché.

Obchodování na proražení časové bariéry

Kukuřice (corn) je velmi oblíbenou komoditou, která se zpravidla obchoduje od 17: 35 našeho času. Přesně v 17:34 si vyznačíte obyčejnou linkou maxima a minima, jenž kukuřice vytvořila po otevření trhu a následně vstupujete do obchodu (od 17:35) po překročení vyznačeného maxima, respektive minima. V případě pokoření maxima nakupujete, u minima prodáváte. Osobně jsem tuto strategie dlouho testoval a nyní ji reálně obchoduji s pozitivním výsledkem. Mohu jedině doporučit, ovšem vše pečlivě backtestujte.

Známých výdělečných strategií je samozřejmě mnohem více, o nich si povíme v dalším díle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..