V některých firmách funguje kniha jízd opravdu podivně!

Pokud máte na starosti vozový park vaší firmy, nebo jste jen zaměstnanec, který je na pozici, které přísluší vlastnit vozidlo, pak jste se již jistě setkali s pojmem kniha jízd. Některé firmy již přešly na moderní podobu v podobě online knihy jízd. Někde ovšem trvají stále i na té písemné, což je přinejmenším zarážející.

Pokud jste šťastlivec a vlastníte firemní vůz, pak jistě vytváříte knihu jízd. Na tom by nebylo nic podivného, pokud se to dělá tou normální formou, ale byl jsem svědkem případu, který se mi zdál podivný. Jeden zaměstnanec vlastní firemní vůz. Ve voze má satelitní vyhledávání a přepínač kilometrů tzv. svých a firemních. Tyto údaje se zapisují automaticky do online knihy jízd, kde uživatel jen vyplní, kde se v té době nacházel a proč a je po úřadování. Ovšem v některých firmách ještě přežívá stará papírová podoba.

Na moje dotazy proč tomu tak je, mi nedokázal odpovědět ani šéf, který si papírovou formu výslovně přál vyplňovat. Přitom může svého zaměstnance „špehovat“ online, tedy tehdy, kdy jezdí na firemní kilometry. Z tohoto pohledu mi zatím nedokázal nikdo odpovědět, proč by se měli s takovýmto zastaralým systémem zaměstnanci pořád štvát, tedy s papírovou knihou jízd, když mohou tento čas ušetřit a dělat něco smysluplnějšího, ať už pro firmu, tak pro sebe.

Proto pokud jste vlastník firmy, tak na vás apeluji, abyste přemýšleli a pokud se již rozhodnete používat nějakou moderní technologii, tak ji naplno využívejte, protože jinak vám rozhodně nevrátí vaší investici!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..