Oslabující americká ekonomika podporuje české podnikatele

I když si mnozí z vás myslí, že to, co se odehrává za oceánem se českého podnikatelé netýká, není to pravda. Poslední neúspěchy Ameriky Čechy výrazně podpořily. Vysvětlíme vám jak.

Na vývoji americké ekonomiky stojí celá Evropa, obzvláště v současné době, kdy se Evropě, speciálně Evropské unii příliš nedaří. V ekonomii (států) existuje velmi jednoduché pravidlo, pokud se daří, není potřeba nic měnit (bohužel v těchto případech se často stát snaží zvyšovat poplatky, aby se také měl lépe, čímž skvělou ekonomiku zničí, ovšem to je věc jiná). Naopak, pokud se nedaří, je nutné zasáhnout a ekonomiku (obchody) podpořit.

U Ameriky je to velmi jednoduché. Která komodita určuje cenu téměř všeho a všude? Jedná se samozřejmě o ropu. Současná cena americké ropy je 90 dolarů za barel. Přitom ještě v dubnu se ceny pohybovali jen těsně pod hranicí 130 dolarů za barel. Ropa je tedy o 40 dolarů na barelu levnější. To znamená levnější benzín, naftu, dopravu, potraviny, zboží… Pro podnikatele je to jednoznačně dobře a nejenom pro ně. Jedinou radost jim může kazit slabá koruna, která vymazává výrazné oslabení cen ropy. To je také hlavní důvod, proč ceny pohonných hmot ještě více neklesají.

Tato zpráva je pozitivní pro všechny Čechy. V letních měsících zřejmě za benzín a naftu zaplatíme výrazně méně, než po zbytek roku. Pro nás je jenom škoda, že neprosperuje Česká republika, respektive Evropská unie, protože vzhledem k slabé koruně je pro nás draze v celé EU – kurz eura (výhodné pro podnikatele, kteří mají zákazníky ze země z EU (s eurem).

I když vám situace za oceánem připadá velmi vzdálená, může pro vás znamenat úsporu až několika set korun (v některých případech i tisíců korun).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..