Do reálných trhů nespěchejte

Mnoho lidí si přečte pár článků o komoditním obchodování, dva dny vyzkouší demo účet a hned zakládá reálný účet. Tyto případy většinou za další týden prodělají prvotní vklad a stěžují si, jak je komoditní obchodování nespravedlivé.

I když znáte základní pojmy (komodita, futures kontrakt, pákový efekt, margin, chart, klouzavý průměr, S / R), tak je na reálné obchodování příliš brzy. Všechny základy byste měli nechat dostatečně dlouho „uležet“.

Jak se říká „cvičení dělá mistra“. Vaše poznatky se snažte co nejvíce podpořit, využívejte je například v demo účtu.

Není nad to obchodovat několik měsíců na demo účtu, kde se dějí reálně věci. Je dobré využít jen část virtuálních peněz. Zkuste obchodovat tak, aby již vše bylo co nejvěrnější. Pokud tedy víte, že budete mít k dispozici 5 000 dolarů, tak si za počáteční vklad nastavte 5 000 dolarů. Pokud tuto možnost demo účet nemá, tak si zbytku peněz nevšímejte.

Až po měsících, nejlépe až po roce, můžete říci, zda jste, či nejste úspěšní. Nebojte se tedy zůstat i rok v demo účtu.

Mezi demo účtem a reálným účtem je velký rozdíl. V reálných obchodech pocítíte i velký psychický tlak. Až budete dostatečně zkušení, tak si od tradingu například týden, či dva odpočněte a až poté si založte reálný účet.

Mnoho lidí do komoditního obchodování spěchá, protože si myslí, že jim něco uteče. To je ovšem velký omyl. Komoditní burzy tady jsou již více jak sto let, některé dokonce více jak sto-padesát let. Vzhledem k tomu, že nebylo pozdě před rokem, deseti, dvaceti a ani třiceti, tak nebude pozdě ani za další třicet let.

Na trhu je neustále mnoho místa pro spekulanty. Nebojte se tedy zařadit mezi ně. Nebýt dostatku lidí, kteří předpokládají vývoj ceny, tak by například nebylo možné, aby byla cena obyčejného pečiva (chleba) tak nízká.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..