Základní obchodní techniky

V komoditním obchodování naleznete mnoho obchodníků, kteří mají jen jedno společné, chtějí profitovat. Dosáhnout zisku je možné mnoha způsoby, a proto každý využívá něco jiného. Najít dva stejné obchodníky je téměř nemožné.

Jeden obchodník využívá kombinaci tří strategií, druhý zase jen dvou. K dispozici je ovšem tisíce strategií. Když je navíc kombinujete, tak vám vyjde opravdu velké číslo.

Pro lepší orientaci se obchodníci dělí do dvou (popřípadě tří) kategorií. Jedná se o fundamentální spekulanty, technické spekulanty a obchodníky využívající kombinaci fundamentálních a technických prvků.

Nejprve si vysvětleme slovo spekulant. Tento pojem označuje kohokoliv, kdo chce díky nakupování a prodávání komodit dosáhnout zisku.

Fundamentální obchodníci
Tito spekulanti se řídí skutečnou situací, která danou komoditu ovlivňuje. Fundamentální obchodník musí mít skvělé znalosti dané komodity a globální ekonomiky. Grafy je tedy nezajímají.

Fundamentální obchodník například u ovoce předpokládá, že za noc zmrzne a jeho cena stoupne, protože ho bude nedostatek.

Techničtí obchodníci
Technické spekulanty nezajímá globální situace. Dokonce ani nepotřebují znalosti obchodované komodity. Techničtí obchodníci se věnují jen grafům a nakupují (popřípadě i prodávají podle nich).

Většina traderů samozřejmě používá technickou analýzu. Je mnohem jednodušší, než fundamentální obchodování. Komodity se totiž mohou velmi jednoduše nahrazovat. Pokud se tedy neurodí jedna komodita v USA, tak to neznamená, že klesne její cena. Na jiném místě ji totiž může být přebytek.

Navíc k fundamentálním obchodům potřebujete opravdu dokonalou znalost globálních problémů. Pokud si myslíte, že budete obchodovat na základě zpráv (například se dozvíte, že je někde zemětřesení), tak jste na omylu. Tyto faktory jsou totiž již v ceně dávno promítnuty. Média jsou pro obchodování příliš pomalá.

Pokud nechcete spekulovat nad tím, co se s danou komoditou reálně stane, tak využívejte jen technických prvků a řiďte se grafem.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..