Do čeho investovat – aktuální vývoj

S příchodem nového roku se otevírají nové možnosti. Hned první obchodní čísla jasně ukázala, jakým směrem se bude trh vyvíjet. Pokud máte volné finanční prostředky, tak máte hned několik možností, pojďme se na ně podívat.

Ke konci roku 2011 byl svět pod hrozbou další ekonomické krize. Ta se s příchodem nového roku zdá být zažehnána. Velcí spekulanti opět investují do rizikových aktiv, tím výrazně podporují trh a dávají velkou příležitost malým obchodníkům. Možností zhodnocení peněz je nyní mnoho, záleží jen na vašem vkusu.

Pro konzervativní jedince jsou nejlepší dluhopisy bezpečných států. Může se jednat například o Německo. Ovšem v tomto případě potřebujete velkou částku a peníze se vám příliš nezhodnotí. Lepší volbou je počkat na české dluhopisy. Vše bude v češtině a jednoduché. Sledujte stránky ministerstva financí. Česká republika je ekonomicky stabilní a riziko je opravdu malé.

Láká-li vás vyšší zhodnocení můžete se zaměřit na akcie, ropu, nebo i další komodity. Aktuálně vše stoupá a pozitivní data z Ameriky ještě optimismus chvíli udrží. Samozřejmě může nastat korekce, ale s největší pravděpodobností by opět následoval růst. Zajímavou možností je nákup zlata. To můžete vlastnit i fyzicky ve formě investičního zlata (cihel). K zhodnocení peněz touto formou je nutná investice aspoň 34 000 korun (přibližná hodnota jedné unce, stále se mění vzhledem k aktuální ceně zlata).

Určitě jste zaznamenali problémy s dodávkou ropy. Sledovat byste měli i tyto zprávy, protože se spekuluje až o 30procentním růstu ceny ropy. Ten je samozřejmě málo pravděpodobný, ale určité zvýšení ceny ropy očekávat můžeme (aktuální cena je 111 dolarů za barel).

U akcií můžete investovat do farmaceutických společností. Pozor byste si měli dát například na Intel, který v současné době nemá nejlepší výhled. Zajímavé jsou Akcie Apple Inc., jež jsou aktuálně na svém historickém maximu. Navíc firma Apple zanedlouho vydá nové modely počítačů (únor / březen).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..