Inzerce: Co nového přináší rok 2012 pro podnikatele?

Pokud podnikáte, jistě jste si zvykli na změny, které každý rok přinesl. Rok 2012 není výjimkou, neboť si pro nás zákonodárci připravili další balíček změn. Zpracování účetnictví je tak zase o něco komplikovanější a řada z nás ho raději předá svému daňovému poradci. O jaké změny konkrétně se jedná, se teď dopodrobna podíváme.

Asi nejzásadnější změnou je zvýšení nižší sazby DPH z původních 10% na 14%. Tato změna nezasáhla pouze podnikatele, ale snad každého občana České republiky. Pro podnikatele je tak asi nejcitelnější změnou omezení tzv. švarcsystému. Nově za něj hrozí pokuta pro zaměstnavatele až 10 milionů korun a pro podnikajícího, který podniká tímto způsobem, hrozí pokuta až 100 tisíc korun. Je tedy patrné, jakým směrem vládní politika směřuje a že tento přístup nebude do budoucna tolerován. Zásadně se také proměnily podmínky pro Dohody o provedení práce (DPP). Nově je možno na DPP odpracovat pro jednoho zaměstnavatele 300 hodin ročně místo stávajících 150 hodin. Tím však výčet výhod týkajících se DPP končí. Nově musí zaměstnanec, který na DPP vydělá více než 10 tisíc měsíčně, platit sociální, zdravotní i nemocenské pojištění. Jako už tradičně, se zvedá sleva na poplatníka na 24 480 Kč ročně a sleva na dítě na 13 404 Kč ročně.  Rokem 2012 se rovněž zvedá hranice zisku pro placení sociálního pojištění u vedlejší činnosti na 60 328 Kč ročně. Zvedají se také minimální zálohy na nemocenské pojištění na 115 Kč měsíčně.

Změn je tedy poměrně dost a jde-li Vám z toho hlava kolem, jistě nejste sami. Chcete-li si tedy raději nechat zpracovat účetnictví, podívejte se na ceník vedení účetnictví. Jistě usoudíte, že tato varianta je levnější, než kdybyste se museli touto nutnou administrativou zabývat Vy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..