4 tipy, jak ušetřit, nejen v začátcích podnikání

Podnikání je činnost vedoucí k dosažení zisku. Správný podnikatel však moc dobře ví, že nejde jen o to peníze vydělat, ale také zajistit, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání zdroji. Úsporná opatření a optimalizace cash flow hrají klíčovou roli především v začátcích, ale rozhodně nejsou od věci ani v pozdější fázi, kdy již firma získá stabilnější pozici na trhu. Přečtěte si proto o nejzajímavějších možnostech, jak ušetřit zajímavé částky a snažte se je aplikovat v praxi. Nezapomeňte, že „halíře dělají talíře“.

1. Oddělte soukromé a firemní peníze

Dotování byznysu z vlastních peněz se možná v začátcích nevyhnete, ale je podstatný rozdíl mezi investicí a pravidelným přeléváním finančních prostředků, které máte pro osobní potřeby. Nebezpečí se skrývá v tom, že zisk firmy začnete vnímat jako svůj výdělek a namísto dalšího rozvoje peníze utratíte. Navíc budete mít nepořádek v účetnictví.

2. Neplaťte za pronájem kanceláře, home office je zdarma

Není náhoda, že mnohé velké firmy začínaly v garáži. Homeoffice je skvělým řešením pro každého, kdo se bez kanceláře docela dobře obejde. Úspora v řádu několika tisíc měsíčně se zkrátka počítá. A na víc ušetříte čas, který byste strávili cestováním. A dva nebo tři DELL servery se do vašeho bytu určitě vejdou!

3. Pořiďte si repasovanou techniku

Repasovaný server, desktop či notebook vám poslouží stejně dobře jako nové stroje. Rozdíl je v tom, že stojí mnohem méně. Z hlediska spolehlivosti přitom starší hardware nijak nezaostává – naopak má často podstatně delší životnost než novější zařízení, která jsou z hlediska úrovně zpracování a kvality použitých materiálů na nižší úrovni.

4. Delegujte práci na známé a rodinu

Pokud máte ve svém nejbližším okolí spolehlivé, schopné a pracovité lidi, upřednostněte je před zaměstnanci. Práce na DPP je pro vás mnohem výhodnější. A když počet odpracovaných hodin nepřekročí za rok hranici tří set, vyhnete se placení zdravotního a sociálního pojištění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..