Základní pravidla podnikání

Jen na pevných základech vybudujete silnou a prosperující firmu. K vašemu cíly by měl pomoci i tento článek, ve kterém se seznámíte s naprostými základy, jež musí ovládat každý podnikatel.

Před realizací vašeho obchodního plánu si pečlivě rozmyslete velikost prostorů, jež si pronajmete, případně koupíte. Samozřejmě tento bod se nebude týkat téměř všech online podnikatelů. Velikost provozovny je naprostým základem. Malé prostory vás velmi rychle omezí, nadělí vám zvýšené finance a vy budete začínat opět od nuly. Naopak za velké prostory zbytečně zaplatíte a to nejenom za pronájem, ale i za topení atd.

Vhodné prostory společně s pečlivě prostudovanou nájemní smlouvou jsou naprostým základem. Chyba v této sekci by pro vás mohla být osudová. Je lepší do podnikání nespěchat a vše pečlivě zvážit, než narychlo přijmout nevýhodnou nájemní smlouvu s nevyhovujícími prostory. Avšak pozor, nájemní smlouva nemusí být nevýhodná na první pohled, dejte si pozor i na detaily.

Péče o zákazníka je jakýmsi druhým bodem, na který se musíte zaměřit. Je jedno, zda máte kamenný obchod, nebo e-shop. V obou případech musíte zákazníka uspokojit a to nejenom vašimi produkty, ale i vystupováním. V dnešní době si nemůžete dovolit odradit jakéhokoliv zákazníka.

Třetím bodem jsou půjčky. Ve většině případů jsou přemrštěné. Lidé nepřemýšlí, nepočítají a ze svého nic neušetří, jdou do banky a zbytečně si na podnikání půjčí obrovské sumy. V první řadě byste měli něco ušetřit, pokud se vám to podaří a podnikání rozjedete z vlastních zdrojů, tak máte velkou výhodu. V opačném případě se snažte o co nejmenší půjčky s rozumnými splátkami a úrokem.

Do čtvrtého a pátého bodu zahrnujeme marketing a zaměstnance. Pro svoji firmu chtějte jen to nejlepší, na kvalitní výkony požadujte kvalitní zaměstnance… U marketingu si rozmyslete reklamu, snažte se ušetřit na propagaci, ale zároveň o sobě dejte vědět. Pečlivě zvažte práci se slevovými portály (ty jsou z 99 % výhodné jen pro majitele těchto serverů a pro zákazníky, rozhodně ne pro podnikatele).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..