Stačí vám k podnikání tablet?

Tablety jsou prodávanější, než malé notebooky (netbooky). V tomto článku se dozvíte, zda tablet dokáže zastoupit notebook. Jaké jsou jeho hlavní výhody a nevýhody.

Tablet je vhodný na cesty. Pokud potřebujete neustále kontrolovat maily, pracovat s kancelářskými dokumenty (MS Office), brouzdat po internetu, nebo jen poslouchat hudbu, sledovat film, či hrát hry, tak byste o tabletu měli uvažovat. Jedná se o velmi lehký přístroj příznivých rozměrů, který se vejde do každé kabely.

Ovšem pozor, pokud od tabletu očekáváte plnohodnotné zastoupení notebooku, tak vás zklamu. Podpora flashe, přehrávání videa v HD kvalitě, plynulost systému, dostatečný výkon a citlivost displeje patří mezi nejčastější nešvary tabletů. Existují samozřejmě druhy, které zvládnou jednu, nebo i dvě položky z výše vepsaného seznamu, ovšem žádný tablet nezvládne vše.

Mnoho tabletů je nedotažených. Pokud si myslíte, že to vyřešíte koupí drahého a kvalitního kousku, tak se pletete. Aktuálně se mezi nejžádanější tablety řadí Samsung Galaxy Tab 10.1 a Apple iPad II. I když Samsung uvádí, že jeho přístroj zvládá internetový flash i přehrávání videa v HD (720p), tak to není pravda. Přesně tento model jsem osobně recenzoval a náročnější flash (internetové aplikace) byl velkým problém a video na 720p katastrofou. Tablet se několikrát zaseknul a zhroutil se celý operační systém. Pokud se podíváme na iPad, tak u něj je hlavní slabinou absence flashe. Na mnoho videí můžete zapomenout. Navíc někomu vadí synchronizace přes iTunes, jež je zbytečně složitá. Jedná se o velmi zásadní nedostatky a to se pohybujeme u těch nejdražších a nejlepších tabletů.

Na druhou stranu tablety skvěle fungují jako čtečka knih, využít je můžete i k učení, případně korekci textů. Velmi příjemné je i sledování filmů a večerní brouzdání internetem. Do postele před spaním, ideální. Samozřejmě se jedná i o dobré „hračičky“, HD her je k dispozici opravdu hodně. Tablet berte jako doplněk, který zvládne nenáročné aplikace. Je otázkou, zda si koupit stylovější a dražší tablet, nebo levnější a praktičtější notebook s úhlopříčkou 10 palců.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..