Itálie uklidnila trhy v celé Evropě

Trhy v Evropě jsou velmi nervózní a všem traderům nabízejí zajímavé možnosti. Změny, které se běžně odehrávají během několika měsíců, se nyní uskutečňují za několik dní.

O zdánlivé a velmi chvilkové uklidnění trhů se postarala Itálie, která přijala úsporné balíčky nařízené Evropskou centrální bankou (dále jen ECB). Samozřejmě situaci velmi podpořil odchod premiéra Silvia Berlusconiho (byl považován za druhého nejbohatšího muže v Itálii). Poté, co Itálie odsouhlasila dozor ECB, který zahrnoval i úsporné balíčky, tak ECB nasměrovala peníze do italských dluhopisů, jejich cena spadla z hrozivých 7,5 procent na 6,4 procenta. Avšak hodnota nad 6 procent je velmi vysoká a nemůžeme očekávat dlouhodobější uklidnění.

Situace se stabilizovala, ale všichni vědí, že se jedná jen o krátkodobou situaci, a proto jsou trhy velmi nervózní. Pro obchodníky na burze je to jedinečná příležitost. Avšak v takto rychlých trzích můžete i hodně ztratit. Pro fundamentální analýzu sledujte zprávy z ECB, Itálie a Řecka. Ostatní informace nemají takový dopad, jako jakýkoliv údaj od výše popsaných subjektů.

Na dění v Evropě reaguje i tuzemská měna. Česká koruna oslabuje a podle analytiků nemůžeme v následujících dnech očekávat žádné výrazné zlepšení. Jak již bylo napsáno, vše se aktuálně točí kolem Itálie a Řecka.  Stačí jen jedna významnější zpráva a vše může být naprosto jinak.

Mnoho obchodníků nyní vyhledává podměty ke změně trendu. Pokud takový signál opravdu přijde, tak se mezi obchodníky rozšíří velmi rychle, následně se spustí „obrovská vlna“, jež má za následek prudké zvýšení, nebo snížení ceny. O nervózním trhu ví každý trader. Stejně tak jsou známy i velké cenové výkyvy, na nichž se chce mnoho obchodníku aspoň částečně svést.

Uvědomte si, že data, která získáte vy, mají k dispozici obchodníci po celém světě. Kvůli tomu nyní dochází k velké finanční nejistotě a silným pohybům. Data jsou tak jasná, že 90 procent obchodníků zadává stejné příkazy.

Situaci v Evropě jsem si dovolil přiblížit k obchodování na burze a to z jednoho jediného důvodu. Přesně tam se rozhoduje, jaký bude vývoj ekonomiky a kolik lidé zaplatí za produkty. Nebýt obchodování na burze a vytváření „umělých“ kontraktů, tak by ani obyčejný chleba nebyl za pár korun.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..