Podvědomí v obchodování IV.

Odhalit naše podvědomí není vždy snadné. Někdy se jedná o velmi těžký úkol, protože sami nedokážeme rozpoznat, co nás ovládá. Možná si myslíte, že jste to vy a děláte to, co chcete, ale věřte, že tomu tak nemusí být. Níže uvedený příklad vám to dokáže.

Podvědomí může jednat naprosto bez souhlasu vědomí. Jeho moc je tak velká, že ovlivní i naše myšlení. Pokud se tak stane, tak nás má podvědomí naprosto v hrsti. Největším problémem je tuto skutečnost odhalit. Mnohdy o ní nemusíte vědět ani vy, a to i v případech, kdy přemýšlíte, co je špatně.

Následující příběh vás v tom utvrdí. Předem upozorňuji, že se vše, co je napsáno níže se opravdu stalo.
Jedná se o historku jednoho úspěšného profesionálního tradera. Tento člověk byl chvíli naprosto šťastný. Měl vše, co v životě chtěl. Jeho snem bylo vykonávat trading a být v něm úspěšný, mít manželku, se kterou bude šťastný a dostatek peněz aspoň na průměrný život (ty by měl zajištěn tradingem). Všechny tyto jeho požadavky se splnili. Opravdu se vypracoval a stal se z něj úspěšný trader, narazil i na skvělou ženu a jeho život šel tím správným směrem.

V této chvíli byl trader v psychické pohodě a vydělával slušné peníze. Ovšem najednou, z ničeho nic začal v obchodech ztrácet. Z hlediska obchodního, to bylo naprosto nepochopitelné, ale dělo se tak delší dobu.

Problém začal být v manželství. Ano, jeho žena ovlivnila pracovní výsledek. Jejich soužití jim naprosto přestalo fungovat. Muž se tedy chtěl rozvést, ale neměl na to dost odvahy. Ovšem vždy když přišla manželka domů a dozvěděla se, kolik ztratil peněz, začala na něj řvát a nadávat mu. Velmi často také používala slovní spojení „rozvedu se s tebou“.

Právě to se traderovi líbilo, a proto nevědomky riskoval a prodělával v trzích. Toto ovlivnění si uvědomil až po rozvodu, když tento příběh rozebíral se svým kamarádem. Po rozvodu se z něj také stal opět úspěšný trader, který s penězi nemá problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..