Podvědomí v obchodování III.

Jak již víte, podvědomí nás dokáže velmi ovlivnit. Jeho zásah nás na chvíli změní fyzicky i psychicky. Ovládnout podvědomí je do určité míry možné, ale je to poměrně těžké a musíte se na to hodně soustředit a trénovat to.

Podvědomí ve většině případů jedná naprosto automaticky, tedy bez myšlení. Avšak náš mozek je do určité míry nad podvědomím. Záměrně píši do určité míry, protože některé důsledky podvědomí nejsme schopni ovlivnit.

Například pokud jedete autem, tak vás vaše podvědomí nutí zastavit před každou překážkou. Může se jednat naprosto o cokoliv. Pokud byste testovali různé systémy a postavili si před automobil překážku, například ve formě nafukovacího panáka, tak jste schopni nebrzdit.

Kdybyste tedy jeli autem na neznámé uzavřené trati, a váš automobil by měl před překážkou zastavit, tak se dokážete přesvědčit, abyste nebrzdili, i když vám podvědomí řekne opak. Pokud tedy pojedete po dráze a nevíte, kde jsou umělé (nafukovací) překážky, pojedete naprosto uvolněně. Ovšem najednou vám do cesty vběhne zvíře (například pes), v tomto případě se vyhnete a začnete brzdit, ale kdyby se místo živého zvířete objevila nafukovací překážka, tak jste schopni nebrzdit.

Ovšem opět je potřeba si vše ujasnit. Jestli si na vědomé úrovni uvědomíte jednání podvědomí, tak ho jste schopni do určité míry ovlivnit. Problém je v tom, že v krajním jednání si jen těžko stihnete tento proces uvědomit.

Pokud tedy budete brát v potaz existenci podvědomí a budete si to velmi často uvědomovat, tak můžete své chování ovládat i ve vypjatých situacích. Vše je tedy o tréninku a v tomto oboru to platí dvojnásob. V podvědomí jsou totiž zaryty zažité dovednosti (jednání), které se vy budete snažit změnit. Neočekávejte tedy, že se vám to podaří během pár dní. Proces uvědomění podvědomí je dlouhodobý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..