Podvědomí v obchodování V.

Jak již víte, podvědomí je velmi mocné. Ve většině případů z běžného života je to samozřejmě dobře. Podvědomí vám totiž několikrát zachrání život. Problém ovšem nastává v obchodování. Co tedy s tím a jak se podvědomí aspoň na chvíli „zbavit“?

V předchozích dílech tohoto seriálu jste se dočetli, čeho je podvědomí schopné. Na základě toho si uvědomuje, že vás ovládá naprosto automaticky. Tento proces samozřejmě nejde vypnout, byli bychom moc zranitelní.

Dobrou zprávou je, že pokud si uvědomíte zásah vašeho podvědomí, tak ho můžete ovlivnit a to do poměrně velké míry. Pokud budete myslet dostatečně dopředu a vaše chování nebude hektické, tak máte velkou příležitost.

Váš mozek dokáže podvědomí do určité míry potlačit. Navíc pravidelným tréninkem neblahé účinky podvědomí naprosto zmizí. Jestli například víte, že zítra budete mít přednášku vaší prezentace před šéfem a dalšími významnými lidmi, tak se na ni dokážete připravit. Kdybyste to neudělali, vaše podvědomí by situaci „nevydrželo“.

Připravit se na prezentaci by považoval každý z vás za samozřejmost. Stejné to je i v obchodování. Nemůžete si jen tak přijít a spoléhat se na instinkt. To si mohou dovolit jen opravdu zkušení tradeři. Stejné to je i v zaměstnání. Pokud bude prezentovat každý měsíc jednu práci, tak vám to za rok, nebo za dva již nebude připadat nebezpečné. Vaše podvědomí si na danou situaci zvykne, ale stane se tak jen na váš pokyn.

Z výše uvedeného případu je vidět, že podvědomí se dá do určité hranice ovládnout. Jediným řešením, jak toho dosáhnout je myšlení dopředu. Když to neuděláte, můžete se zamyslet, co jste v daném dni udělali špatně. Pokud si to rozeberete a zjistíte zásah podvědomí, tak jste opět na dobré cestě.

Podvědomí ovlivníte jen cvikem. Buďte tedy stále ve střehu a snažte se odhalit zásahy vašeho podvědomí.

Tento článek ukončuje celou sérii. Jeho případné rozšíření je možné na základě vašich dotazů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..