Podvědomí v obchodování II.

Podvědomí hraje v obchodování velkou roli. Snaží se nás totiž chránit před vším neznámým, ovšem to je velký problém, protože pro všechny začínající tradery je trh naprosto neznámým místem, ve kterém se cítí nejistě. Člověk totiž nemá rád žádné situace, v niž neví co očekávat.

Z výše uvedených důvodů se tedy může stát, že před kliknutím na provedení obchodu se naprosto rozklepete. U nováčků je to velmi časté a normální. Vaše podvědomí se totiž tohoto kroku bojí. Uvědomuje si, že riskujete mnoho peněz. Jste začátečníci a nedokážete plně předpokládat, co se stane. To samozřejmě nebudete vědět nikdy, ale v prvním obchodu je nejistota ještě mnohem větší.

Vaše podvědomí vás v této situaci dokáže ovlivnit natolik, že se rozklepete, zpotíte, zrychlí se vám tep a začnete přemýšlet o tom, zda je vaše rozhodnutí správné. Najednou budete naprosto nejistí.

Ovšem toto jednání není ve svém důsledku špatné. Podvědomí se jen snaží nás varovat před nejistotou, která na nás určitě čeká. Problém je ovšem v tom, že v této situaci bychom potřebovali podvědomí „vypnout“.

Pro začínající tradery existuje jednoduché řešení. Vydejte se na minitrh, ve kterém můžete investovat malé částky. Již dopředu si rozhodněte, že první obchod, který se vám bude líbit, přijmete. Nemusíte se na něj extra soustředit (na vstupní hodnoty), prostě ho akceptujte.

Díky tomuto kroku zjistíte, že obchodování je naprosto normální prostředí. S největší pravděpodobností o část investovaných peněz přijdete a zastavíte se až na stop lossu. Tento fakt ovšem neřešte. Vím, že to je špatné, ale pro první obchod to udělejte. Pomůže vám to vyrovnat se s vaším podvědomím.

Tímto způsobem zvládnete první obchod. Ten vám velmi pomůže k vykročení do „vážných“ trhů. Od druhého obchodu musíte již dodržovat obchodní plán a takový úlet jako v tom prvním si už nemůžete dovolit.

Podvědomí je velmi složité, tento článek slouží pouze k prvnímu kroku. Následné problémy budou řešeny v dalších článcích s touto tématikou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..