Podvědomí v obchodování

Vaše podvědomí vám dokáže způsobit mnoho problémů. Začínající obchodníci si jeho váhu vůbec neuvědomují, ovšem to je velká chyba. Podvědomí ovládá celý náš život a má velkou roli i v obchodování. Ovšem pokud si uvědomíte jeho existenci a naučíte se ho aspoň do určité míry ovládat, tak se nemáte čeho obávat.

V běžném životě je podvědomí dobré. Dělá za nás téměř vše. Kontroluje tisíce svalových stahů za sekundu. Když jste například na počítači a někdo na vás zavolá, tak je to právě podvědomí, co vám zajistí rovnováhu, rozsvítí vám na chodbě, kde je tma…

Do podvědomí se tedy dostávají naprosto jasné, naučené činnosti. Člověk totiž není schopen se soustředit na několik věcí najednou. Třeba si vzpomeňte, jak jste poprvé jeli na kole. Váš mozek se nedokázal soustředit na držení řidítek (ovládání směru), šlapání a držení rovnováhy. Dnes ovšem jezdíte na kole a jste schopni přemýšlet nad něčím jiným, nebo se s někým bavit.

Podvědomí se ovšem formuje v každém věku. Pozdější zkušeností je určitě složení zkoušky k získání řidičského oprávnění. Instruktor vám  před první jízdou řekl, že musíte pomalu pouštět spojku, přidávat plyn, případně uvolňovat ruční brzdu, koukat do zrcátek atd. Všechny tyto úkony jsme schopni na vědomé úrovni pochopit, ale nedokážeme je správně provést. Až je vykonáme několikrát, tak si je naše podvědomí zapamatuje a budeme je dělat automaticky a to i v jiných automobilech.

Stejné to je i v případném nebezpečí. Pokud již vůz ovládá vaše podvědomí a váš mozek uvidí nebezpečí, tak opět podvědomí zavelí zmáčknout brzdu a spojku. Podvědomí nás zároveň i varuje před špatným stavem vozovky a řekne nám ať jedem pomalu, případně někam nejedeme vůbec.

Asi si říkáte, že tento web není motoristickým deníkem, ale na tomto případu dokážeme mnohem lépe pochopit naše podvědomí. V přeneseném významu totiž funguje i v obchodování.

Tento článek je pouze úvodní. Měl by u vás vyvolat pocit, že něco jako podvědomí existuje. V dalších dílech tohoto tématu se dozvíte již konkrétní případy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..