Na věci pod čarou ve smlouvách si musí dávat pozor i podnikatelé!

Když se řekne podnikatel, tak si většina lidí pomyslí, že to je ten zlý a ošklivý člověk, který okrádá lidi tím, že si dává do smluv přehnané požadavky, které lidi nemohou splnit, a tím jim padne záruka, apod. To je v některých případech pravda, ale v drtivé většině případů jsou napáleni podnikatelé.

Každý kdo řekne, že má podnikatel dostatek času na to, aby měl všeobecný přehled a věděl všechny paragrafy zákoníku, tak ten se šeredně mílí. Dokonce nemá mnohdy čas na to, aby si mohl adekvátně a dle potřeby přečíst smlouvu a podepíše jí narychlo. Tím se může dostat do takových malérů, že se může dokonce zadlužit na celý život. A to teď mluvíme opravdu bez legrace, nebo nadsázek.

Zadavatelé prací pro podnikatele milují věci pod čarou. Je to vidět na jejich smlouvách a podepsáním takovéto smlouvy se podnikatel může dostat do nepříjemností. Můžete například převzít dozor nad nějakým úsekem žánru, kterému vůbec nerozumíte a díky tomu to může dopadnout fiaskem. Můžete se zavázat, že budete dodávat další materiál, který nebyl v plánu na zpracování, za vaše nákupní ceny a dovezete ho na místo určení zdarma. To jsou opravdu prodělečné činnosti, které si musíte hlídat.

A proto nejenom zákazníci, ale i podnikatelé musí číst veškeré smlouvy pečlivě a dlouho! Nikdy nemůžete laxně hodit někam muří nohu, protože ta muří noha může mít tak nedozírné následky, že si pak budete chtít useknout ruku za to, že jste takový nevýhodný cár papíru podepsali. Ovšem to již bude pozdě!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..