Plánujete založit s.r.o? Zjistěte jak na to

Mít založenou vlastní společnost má mnoho výhod a zároveň si podnikatel vytváří také vlastní image. Cesta k založení společnosti s ručením omezeným není vždy jednoduchá, obzvlášť v našem státě, kde byrokracie roste jako houby po dešti.

Když je podnikatel pevně rozhodnut o svém kroku ke společnosti, tak je nejdříve nutné dát dohromady společenskou smlouvu. Není to jednoduchá záležitost, a proto se k tomu využívají notáři a poradci. Je běžné, že se tato služba vyšplhá i na deset tisíc.

Pokud jsou starosti se společenskou smlouvou minulostí, tak je potřeba se připravit na jeden z nejdůležitějších kroků. Je potřeba založit účet společnosti s minimální výší základního kapitálu 200 000kč. Dále je nutné vyžádat si od banky potvrzení o splacení základnho kapitálu. Podle zákona musí podnikatel takové množství peněz vlastnit, ale v praxi to funguje tak, že kolem 80% podnikatelů si peníze půjčí pouze na dobu než se společnost založí.

Když jsou finanční záležitosti vyřízeny, tak je třeba zajít na živnostenský úřad a ohlásit živnost nebo koncesi. Vyřízení běžně trvá několik dní. Dále je třeba obsatarat záležitosti ohledně sídla společnosti, výpisu z katastru nemovitostí a výpisu z rejstříku trestů. To jsou důležité náležitosti pro zápis do obchodního rejstříku.

Podání návrhu na zápis do obchodního rejstříku může trvat týdny i měsíce. Podává se u příslušného soudu. Když jsou všechny záležitosti vyřízeny, tak je nutné vyčkat zhruba týden na provedení zápisu. Poté dostane podnikatel vyrozumění. Po vyrozumění je třeba zajít do banky, spolu s výpisem z obchodního rejstříku, a požádat o uvolnění účtu.

Poslední důležitou zastávkou je finanční úřad, kam je nutné se registrovat. Obvykle to bývá podle města nebo okresu, ve kterém se společnost nachází. Na finančním úřadě se společnost registruje k daním a tím končí i poslední krok v tvorbě s. r. o.

Při zakládání společnosti je vždy dobré využít rad poradců a pokud možno lidí, kteří již nějakou společnost zakládali a dokáží dobře poradit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..