Internetové peněženky: je lepší Moneybookers nebo Paypal?

Mnoho podnikatelů i nepodnikatelů stále řeší otázku ohledně internetových peněženek. Internetové peněženky jsou nejčastěji využívány při nakupování zboží z cizích zemí a k převodu peněz za různé internetové služby. Nejčastěji využívanými peněženkami jsou Moneybookers a Paypal. Mnoho uživatelů stále neví, kterou z nich si vybrat. Někteří mají obě a někteří si ještě nezvolili ani jednu. Níže jsou uvedeny často neznámé klady a zápory obou internetových peněženek.

Klady Paypalu:

* Neexistují žádné měsíční poplatky, startovací poplatky, nebo storno poplatky.
* Další dobrá věc je, že Paypal ochraňuje před neoprávněnými platbami.
* Nejzajímavější věc na Paypal je, že není nutné znovu zadávat údaje své kreditní karty. Všechny vaše informace o kreditní kartě jsou již uloženy v systému Paypal, takže není potřeba opakovat žádné informace.
* Když se přihlásíte k Paypal účtu, budete se muset vytvořit pouze jeden účet a jedno heslo.
* Potvrzení nákupu přes Paypal trvá velmi krátkou dobu. Příjmy dorazí do schránky vždy rychle.
* Paypal dává možnost zaplatit obchodníkům a členům bez odhalení údajů o své kreditní kartě. Toto hraje významnou roli v ochraně identity.

Nevýhody Paypalu:

* Chcete-li začít, budete muset projít ověřovacím procesem při celé registraci. To zahrnuje i to, že Paypal bude strhávat z vaší kreditní karty vždy malé množství peněz při každém výpisu. Když se objeví na vašem výpisu z kreditní karty, má jedinečný čtyřmístný kód. Poté budete muset vstupní čtyřmístný kód na vašem Paypal účtu ověřit.
* Ironií je, že ve většině případů se tyto kódy se nikdy neobjeví ve vašich údajích. A co víc, budete muset počkat trochu déle, aby kreditní karty byly akceptovány. Kdo bude mít zájem ztrácet tolik času s nastavením účtu? Koneckonců, World Wide Web je o rychlosti a pohodlí.
* Dalším problémem Paypalu je, že i vlastní klienti se musí zaregistrovat na Paypal účtu, aby se jim mohly posílat peníze.
* Největší problém pro uživatele z asijských zemí je, že funkce dostupné právě jim jsou velmi omezené.
* Poplatky jsou trochu vyšší a navyšování  probíhá bez předchozího upozornění nebo oznámení. Navíc existuje spousta skrytých poplatků.

Klady Moneybookers:

* Neexistuje žádný registrační poplatek spojený s Moneybookers. Jinými slovy, registrace u Moneybookers účtu je zcela zdarma.
* Moneybookers je široce považován za jeden z nejrychlejších způsobů on-line bankovnictví.
* Moneybookers poskytuje více než 20 měn a je jedním z nejčastějších metod odesílání peněz do zahraničí
* V Moneybookers jsou data chráněna proti automatizovaným účtům díky přihlášení na Turning Number Entry. Moneybookers spolupracuje s renomovanými společnostmi proti podvodům a zneužívání.
* Používání Moneybookers je velmi snadné. Uživatel potřebuje pouze e-mailovou adresu na převod peněz.
* Nemusíte projít postupem ověřování kdo odesílá nebo dostává peníze.
* Poplatky jsou relativně nízké.
* Je možné vybírat peníze přímo z bankovního účtu díky snadnému převodu přímo z účtu Moneybookers.

Nevýhody Moneybookers:

* Není možné změnit měnu účtu. Pokud jde o otevření více než jednoho účtu v jiné měně, tak je nedostatek možností pro zrušení těchto účtů.
* Počty registrovaných kreditních a debetních karet u Moneybookers jsou omezeny. V tuto chvíli jsou nastaveny na čtyři, majitel účtu není schopen zbavit se všech karet dokud nevyprší.
* Nevýhodou je také omezení adres, e-mailová adresa nemůže být po úspěšném přihlášení nikdy aktualizována nebo odstraněna. Celkový limit e-mailových adres na účet Moneybookers je pět.
* Transakce prostřednictvím karty jsou zpoplatněny na 1,9 % poplatku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..