Google AdSense – výdělek jen pro plátce DPH

Každý, kdo nějakým způsobem provozuje internetový marketing, by měl o této službě vědět. Jedná se o reklamní systém, který je dostupný zdarma a relativně pro každého. Je počinem největší světové internetové společnosti Google, Inc., která stojí nejen za celosvětově oblíbeným a používaným Google vyhledávačem.

Velké zisky této společnosti plynou právě z reklam, které zobrazuje na svých a spravovaných webových stránkách, takže proč se o ně nerozdělit i s dalšími účastníky?

Celý systém je navržen a pojat velmi stylově a přívětivě. Pohyb a práce s ním je jednoduchá, podpora českého jazyka je zde plně dostačující. Je však nutné mít nějaké své internetové stránky (ve své správě), na které by se daly ony reklamní prvky nasadit. Peníze jsou pak přičítány většinou v Eurech (v rámci registrace v České republice).

Velký problém však může činit neznalost uživatelů s vidinou velkých zisků, kteří podmínky užívání v rychlosti přeběhnou a důkladně neprostudují. Souhlasem s podmínkami je totiž také souhlas s tím, že se užívající osoba stává plátcem DPH v daném regionu/státě se všemi náležitostmi, které k tomu patří. Povinnost ohlásit to českým úřadům však už musí sám, to za něho žádný internetový systém neudělá.

Může se totiž stát, že na klienta přijde daňová kontrola, samozřejmě na popud společnosti Google, Inc., a ten má pak zaděláno na dosti velké potíže. Obvzláště, pokud už dostal nějakou výplatu z používání projektu Google AdSense. Následné výmluvy, že o žádné registraci DPH apod. nevěděl, na nikoho neplatí.

Pokud se ale někdo hodlá vrhnou do internetového marketingu naplno, Google AdSense lze jedině doporučit. Je zdarma, funguje takřka bezchybně a finanční zisky z něho jsou reálné. Společnost nemá problém s vyplácením odměn.

Jen pozor na to DPH…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..