Chcete zvýšit prodeje e-shopu? Tak rozšiřte způsoby platby a možnosti doručení

Každý majitel e-shopu se občas zamyslí, jakým způsobem by mohl ještě zvednou své prodeje. Obvykle se investují peníze do drahých reklamních kampaní, registrací do katalogů a do vyhledávačů. Existují však ještě další, základní, faktory díky kterým přichází podnikatelé o výraznou část zisku.

Velmi důležitými faktory pro prodej jsou podpora dostatečného množství způsobů plateb a možnosti doručení objednané zásilky. Pokud je e-shop populární nebo nabízí unikátní druh produktů, tak má mnoho návštěvníků. Téměř čtvrtina z nich ovšem vybírá i podle vhodného způsobu platby. Převod na účet nebo faktura už vyšly z módy a stále více uživatelů si zvyklo platit z internetových peněženek.

Nejlepším východiskem podnikatele je vytvořit si účet u základních internetových peněženek, tedy u Moneybookers (dnes Skrill) a u Paypalu. Proč zrovna u nich? Protože převod peněz je vyřízen téměř okamžitě a provedení platby zabere zákazníkovi pouze několik minut. Jedná se o rychlou a pohodlnou platbu. Založení účtů včetně verifikací může zabrat týden až měsíc, ale pokud uživatelé zbystří další možnost platby, tak se zvednou zisky podnikatele.

Je dokázáno, že uživatelé si mnohdy vyberou i dražší produkt od jiného obchodu než aby si zvolili platbu, která je jim proti srsti. Pokud podnikatel nabídne všechny základní možnosti plateb, tak umožní svým zákazníkům spokojené nakupování a bude moci již v prvním měsíci zaregistrovat o mnoho více nových uživatelů.

Další dobrou věcí pro zvýšení prodeje e-shopů je zavedení více možností doručení. Nejvíce neoblíbeným způsobem platby je platba předem na bankovní účet. Uživatelé se mnohdy obávají, jestli jim zásilka vůbec dorazí. Naopak oblíbeným způsobem je stále klasická dobírka a možnost doručení přes PPL a jiné distribuční dopravce. Mnoho uživatelů je „rozmazleno“ službami dovozu produktů až pod nos a tento trend se stále rozšiřuje. Lze snadno říci, že pokud podnikatel zkombinuje možnost dobírky s možnostmi doručení až do domu, tak se opět zisky rapidně zvýší.

Kombinací více možností plateb i doručení se stane provozovatel internetového obchodu populárním a během krátké doby přibude zákazníků, objednávek a následně i peněz za produkty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..