Vytvořit web nebo si nechat vytvořit web?

Toto je otázka, která trápí všechny začínající podnikatele nebo uživatele, kteří o webu velmi intenzivně přemýšlí. Celou tuto otázku je možné rozhodnout jednoduchými kritérii. Rozhodujícími faktory jsou zkušenosti s tvorbou webu, typ webu a rozpočet.

Jestliže se jedná například o drobného podnikatele, tak se zde nabízí dvě možnosti. První možností je vytvoření si vlastního webu pomocí navigátoru, který mnoho poskytovatelů nabízí. Uživatel si může vybrat stránky (např. Webnode, Webareal..) a na nich se registrovat. Poté je důležité vyzkoušet, zdali je doména volná a stránky si zaregistrovat. Po dobu 30 dnů si může uživatel vyzkoušet web a poté ho aktivovat bez doplňkového názvu poskytovatele. Tvorba touto cestou je jednoduchá, jelikož si sám uživatel jednoduše vkládá obsah do stránek a může si snadno připlatit služby jako jsou propojení se sociálními sítěmi registrace do vyhledávačů atd.

Pokud se jedná o podniky typu hospod, restaurací nebo si podnikatel nevyzná ani v základní tvorbě webu, tak je třeba si připravit rozpočet kolem 10000kč. Za tuto částku je možné si nechat vytvořit web na míru, který bude obsahovat vlastní design, obsah, mapy, ceníky a navíc bude registrován do katalogů nebo vyhledávačů. Takovýchto poskytovatelů je v u nás velké množství a pokud chce podnikatel originální design, tak není nic lehčího než si pomocí vyhledávače vyhledat tvorbu webů a zvolit poskytovatele s nízkou cenou, který má dobré reference.

Jestliže má podnikatel s tvorbou webu bližší zkušenosti nebo se jí přímo živý, tak mnohdy není co řešit. Pokud je vybraná doména, tak je ale vždy potřeba zařídit registraci do vyhledávačů a základní optimalizaci na klíčová slova. K tomu je vhodné využít specializované poskytovatele, kterých je na internetu celá řada.

Velký rozpočet a nízké zkušenosti jsou rozhodně klíčovým rozhodnutím pro vytvoření webu od specialisty. V tomto případě je potřeba prověřit reference, protože se v dnešní době lze stále častěji setkat s přeposíláním objednávek. Je lepší volit konkrétní firmu, nežli anonymního specialistu a samozřejmě se neřídit pravidlem platby předem, ale maximálně poskytnout drobnou zálohu s tím, že se faktura uhradí až na konci celého projektu.

1 komentář u “Vytvořit web nebo si nechat vytvořit web?”

  1. Obvykle jednotlivci a menší firmy, kteří potřebují web, čelí základnímu problému – buď si nechat udělat profesionální stránku za profesionální peníze nebo to zadat nějakému studentovi, který často nemůže garantovat kvalitně odvedenou práci a často je tato volba kontraproduktivní.

    Dovolím si menší reklamu – právě kvůli výše uvedenému problému jsme vytvořili studentskou společnost Nouvelle Communauté, kde nadaní a perspektivní studenti tvoří výhradně kvalitní práci. Pracujeme pro reference a studium, nikoli pro zisk, ale přesto jsme schopni dodat vynikající práci za zlomek konkurenčních cen. U nás platíte až když jste s prací naprosto spokojeni. Tak trochu jiný přístup 🙂 Vyzkoušejte nás, http://www.nuvel.eu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..