Chcete podnikat? Začněte třeba s Google Adsense

Google Adsense je unikátní způsob výdělku, kterým se živí miliony lidí po celém světě. Jeho samotný princip je však velmi jednoduchý. Jedná se o pronajmutí reklamní plochy na internetových stránkách pro společnost Google, která na ní umístí reklamu.

Pro využití služeb je důležité si zajistit pouze dvě věci, vlastní internetové stránky a účet na Google Adsense. Optimální strategií pro vysoký výdělek je vytvoření webu se zajímavým obsahem, který má předpoklady pro velké množství návštěvníků. Po registraci u Googlu a po vytvoření účtu je uživateli přiřazen reklamní kód, který je třeba na stránky umístit. Na zvoleném místě se poté bude zobrazovat reklama, kterou Google zvolí.

Samotný výdělek závisí na množství kliknutí na reklamní plochy, každé kliknutí na reklamu je ohodnocenou určitou částkou, čím více je prokliků, tím vyšší bude výdělek. Uživatel by si měl dát pozor na vlastní klikání, je zakázáno klikat na vlastní reklamy, Google na to snadno přijde a může dojít k penalizaci nebo až ke zrušení účtu.

Jak vybrat zajímavé stránky?

Pro úspěšné stránky je nutné vybrat vhodné téma, správný název domény a stránky naplnit kvalitním obsahem. Obvykle je dobré se zaměřit na velmi úzké téma, pokud se zvolí všeobecné téma stránek, tak budou mít velmi nízkou návštěvnost, protože vyhledávače upřednostní stovky jiných odkazů. Stránky s úzkým zaměřením se ostatním uživatelům vyhledávají mnohem lépe, protože jich není mnoho.

Pokud je vybráno téma stránek, tak je nutné stránky naplnit obsahem. Tím všechna práce nekončí, následně je nutné vybrat reklamní plochu pro Google Adsense a optimalizovat klíčová slova do vyhledávačů. Právě podle klíčových slov jsou stránky nacházeny. Jestliže si uživatel tvoří své vlastní stránky od základů sám, tak je nutné si optimalizaci obstarat, v případě využití služeb různých poskytovatelů pro vytvoření stránek bývá optimalizace podle klíčových slov v ceně za poskytované služby.

 Nemůžete vymyslet vlastní téma stránek?

Oblíbeným trendem v České republice, a nejenom u nás, je kompletní zkopírování obsahu zahraničního webu. Jedná se o rychlý a legální způsob vytvoření webu. Nelze zkopírovat celou HTML šablonu, ale pouze textový obsah, ten je potřeba akorát přeložit a umístit na stránky. Zahraničních stránek je nekonečná řada a lze říci, že existují stovky zajímavých témat, která jsou nevyužita. Tímto způsobem si mnoho lidí získává velké množství stránek s minimální námahou tvorby, je potřeba dbát pouze na autorská práva a užití materiálu ze stránek.

Výdělek z Google Adsense a živnostenský list

Aby mohl být výdělek z reklamních prokliků vyplacen, tak je nutné dosáhnout částky alespoň 100 dolarů. Lze takto dosáhnout velmi pěkného příjmu, obzvláště pokud se jedná o více zajímavých webů. Uživatel by si měl ovšem dávat pozor na zákon, který tvrdí, že činnost provozovaná pravidelně za účelem zisku je podnikání. Výjimkou jsou dotyční, u nichž vydělaná částka nepřesáhne 20000 kč ročně, v tomto případě není nutné odvádět nic. Pokud je ovšem částka vyšší, tak je nutné si opatřit živnostenský list. Jestliže na to uživatel zapomene, tak bude následovat zpětné zdanění zisku a peněžní sankce.

1 komentář u “Chcete podnikat? Začněte třeba s Google Adsense”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..