Časté podvody při nakupování zboží ze zahraničí

V dnešní době nakupuje přes internet téměř každý. Mnoho podnikatelů se nechalo zlákat zahraničními cenami, v zahraničních e-shopech lze mnohdy nakoupit za zlomek ceny, za kterou se zboží prodává u nás. Na podnikatele ovšem čeká nebezpečí, kterého využívají desetitisíce Američanů ke svému výdělku, podvody.

Pokud se podnikatel drží velkých prověřených nákupních nebo aukčních síní typu eBay nebo DHgate, tak je nakupování často bez problému. Problémem jsou drobné obchody, kterých je internet plný.

Jak poznat podvodný obchod?

Narazili jste už někdy na obchod, kde jsou podezřele nízké ceny nebo se v něm nabízí opravdu nedostatkové zboží? Tak nejdříve zkontrolujte server. Nejvíce podvodných obchodů je usídleno na YAHOO, Američané na něm často provozují své obchody, jsou ilegální, podvodné, ale přesto se nikdy nedočkají penalizace nebo zrušení.

Dalším znakem podvodného obchodu je platba předem přes WesternUnion, MoneyGram nebo Paypal. Jedná se o způsob platby, který je téměř vždy na neexistující osobu, takže si po odeslání částky uživatel nemá na koho stěžovat, protože nikdo pod uvedeným jménem neexistuje. WesternUnion a MoneyGram jsou nejobtížnější způsoby platby, často je nutné vyhledat agenta, přes kterého se peníze odesílají.

Taktiky podvodníků jsou všelijaké, prodávají své zboží za nízké i za vysoké ceny, někdy  nabízejí výhody a někdy se snaží tvářit velmi věrohodně. Obvykle stačí zkontrolovat kontakt, většinou ho neuvádějí nebo ho mají smyšlený.

Největší chybou podnikatele je, když jim zašle doručovací a platební údaje. Na základě několika informací dokáží snadno vynulovat nejen internetové, ale i bankovní účty. Pokud si nejste jisti důvěryhodností, tak se vždy zeptejte proč neužívají jiný způsob platby. Každý poctivý obchodník nabízí takové způsoby platby, které jsou pro zákazníky nejpohodlnější. Jestliže je platba nabízena přes již zmiňované platby, tak jde většinou o podvod. Podvodných obchodů není jen pár, na YAHOO jich existují tisíce, pravidelně jsou lákáni lidé z celého světa, kterým po zaslání platby zbudou akorát oči pro pláč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..