Státní dluhopisy podruhé

V říjnu letošního roku prodávalo Ministerstvo financí České republiky státní dluhopisy poprvé. Zájem o ně byl ze strany veřejnosti veliký, takže Ministerstvo financí ČR chce s prodejem státních dluhopisů pokračovat také v příštím roce. Uveďme pouze to, že v prvním kole se prodalo dluhopisů celkem za dvacet miliard korun, což překvapilo i mnohé tuzemské odborníky. Uchazečů o státní dluhopisy bylo přes 33 tisíc lidí.

Ministerstvo financí ČR bude v roce 2012 nabízet státní dluhopisy celkem dvakrát. První možnost se zřejmě naskytne v létě příštího roku, druhá pak někdy před Vánocemi. Ministerstvo financí chce také rozšířit místa, kde si lidé budou moci státní dluhopisy koupit. V říjnu letošního roku bylo možné koupit si státní dluhopisy pouze na 400 pobočkách České spořitelny, ČSOB a Komerční banky. V příštím roce těch míst bude podstatně více a rovněž přibude elektronická distribuce.

Lze se domnívat, že i v příštím roce bude zájem veřejnosti značný,
neboť státní dluhopisy jsou považovány za stále bezrizikovou investici, což se o jiných investicích v současné nejisté době nedá s takovou jistotou tvrdit. Nakoupení státních dluhopisů není spojeno s žádným poplatkem. Rovněž minimální částka je nastavena tak nízko, že je dostupná všem občanům České republiky, kteří mají volné finanční prostředky a nemusí přitom jít o sta tisíce korun. Státní dluhopisy si totiž můžete koupit již v hodnotě jednoho tisíce korun. Kdo má zájem o bezpečné a konzervativní spoření, proto toho jsou státní dluhopisy dobrým a rozumným řešením. Dluhopisy se mohou taktéž stát předmětem dědictví, nepropadají tedy státu, když držitel dluhopisu zemře. Na státní dluhopisy se totiž uplatňují stejná měřítka jako by šlo o váš osobní majetek.

Pokud si chcete státní dluhopisy v příštím roce pořídit, sledujte internetové stránky Ministerstva financí ČR, kde bude s dostatečným předstihem zveřejněno datum prodeje dalších emisí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..