Družstevní záložny II.

Pokud chcete zhodnotit své volné finanční prostředky, můžete také využít služeb tuzemských družstevních záložen. Družstevní záložny totiž nabízejí podobně jako velké banky spořící a termínované účty. O své vložené peníze se také nemusíte strachovat, neboť všechny vklady do těchto družstevních záložen jsou ze zákona pojištěny. Tuzemské družstevní záložny jsou také pod kontrolou České národní banky. Zde vám popíšeme nabídky tří kampeliček.

WPB Capital, spořitelní družstvo nabízí například velmi zajímavý spořící účet. Nejvyšší možné zúročení je 4,85 procent. Tento úrok se ovšem týká částky nad 2.400 000 korun a výpovědní lhůta je pět let. Nejnižší úrok je pro změnu 2,16 procent, který se vztahuje již na částku od 20 000 korun a minimální výpovědní lhůta je šest měsíců. Pohyblivých úrokových sazeb má WPB Capital více, takže detailnější informace samozřejmě najdete na webových stránkách WPB Capital.

Spotřební a úvěrní družstvo Unibon má na rozdíl od WPB Capital pouze jednu úrokovou sazbu, což je někdy pro potencionální klienty jednodušší při rozhodování, které peněžní instituci svěří své peníze. Společnost Unibon poskytuje pro fyzické osoby spořící účet, které je úročen 1,50 procenty. Délka výpovědní lhůty jsou tři měsíce. Výplata úroků je vám připisována měsíčně.

Spotřebitelské družstvo Peněžní dům má také ve svém portfóliu spořící účet s výpovědní lhůtou. Na tomto účtu stačí, když tam vložíte pouze 100 korun. Úroky jsou vám také připisovány na samém konci kalendářního měsíce. Zde se úroky pohybují podle toho, jakou výpovědní lhůtu jste si zvolili. Pokud jste si například zvolili výpovědní lhůtu 12 měsíců a máte vloženou částku do 99 000 korun, jsou vám peníze úročeny úrokem 1,60 procent. Nejvyšší úrok je čtyřprocentní, vložená částka však musí být nad 1 000 000 korun a výpovědní lhůta je pět let. V tomto smyslu se spořící účty už spíše podobají termínovaným účtům.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..