Spořící účty II.

V dnešním příspěvku o spořících účtech se podíváme na spořící účet od banky LBBW. Celý název banky zní Landesbank Baden-Württemberg. Banka LBBW je centrální bankou v německých spolkových zemích Baden-Württembersku, Sasku a Porýni-Falcku. Banka LBBW působí na českém trhu od roku 2008.

Banka LBBW nabízí všem svým klientům spořící účet s výhodným úrokem 1,75 procent. Má to však jeden háček, aby vám tento úrok byl počítán, musíte vložit na svůj spořící účet částku vyšší než 100 000 korun. Nižší částky jsou totiž úročeny úrokem 0,25 procent.

Společnost LBBW také nabízí spořící účet vedený v eurech. Tento spořící účet má však už jinou úrokovou sazbu. Na jakoukoliv vloženou částku dostanete úrok 0,75 procent.

Oba spořící účty jsou zdarma. Samozřejmostí také je, že můžete se svými vklady volně disponovat. Rovněž nemusíte mít běžný účet u LBBW, takže není zapotřebí měnit svou banku. Pokud nebudete se službami banky LBBW spokojeni, můžete kdykoliv spořící účet zrušit a svou hotovost převést do jiné banky. Úroky jsou u LBBW připisovány měsíčně, což lze přes internetové bankovnictví velmi snadno kontrolovat. Čtvrtletní a roční výpisy jsou taktéž zasílány zdarma. Minimální vklad je na korunovém spořícím účtu 500 korun, na spořícím účtu v eurech pak 20 euro.

Spořící účet si u LBBW můžete zřídit telefonicky či přes internet nebo osobně. Pouze v případě zřízení spořícího účtu v eurech je potřeba do pobočky banky dojít osobně. Spořící účet můžete také zřídit svým dětem.

Úrok 1,75 procent patří v současné době k mírně nadstandardním sazbám na tuzemském poli spořících účtů. Jedinou drobnou nevýhodou u tohoto spořícího účtu je, že výběr na přepážce je zpoplatněn, banka si účtuje 55 korun. Rovněž se platí za příkaz k úhradě do jiné banky, tahle transakce stojí 20 korun. To jsou však jediné služby, které jsou zpoplatněny, ostatní služby jsou již zdarma, takže tento spořící účet lze určitě doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..