Do čeho investovat?

Podnikáte a máte volné finance? Nevíte co s nimi? Pokud ano, tak pro vás máme hned několik návrhů, zcela určitě si vybere každý z vás. Stačí si ujasnit, co od volných peněz očekáváte.

Světová krize velmi ovlivňuje ekonomiku. Amerika se pomalu zvedá, ale Evropa se dostává do větších a větších problémů. Přesně tyto zprávy slýcháme téměř denně. Naštěstí pro většinu občanů České republiky není situace až tak vážná. Kvůli důležitému faktu, kterým je česká koruna můžeme být relativně v klidu. Další pro nás příznivou zprávou je spolupráce, respektive závislost na Německu, jež je velmi silné. Podle posledních zpráv Německo mírně oslabilo, ale nejedná se o nic závažného.

Výše jsme si vysvětlili, že v České republice v současné době nic nehrozí. To znamená, že se nemusíte obávat bank. Bankovní sektor je na dobré úrovni. Všechny banky zatím prošly přísnými testy. Naopak o peníze ve světě byste strach mít měli. I v Americe, kde se situace lepší není bezpečněji. V Americe se očekával silnější růst ekonomiky, než byl prokázán. Tato zpráva může mít za následek další problémy a krachy bank. Pokud chcete věřit bankám, tak těm českým.

Velmi zajímavou příležitostí jsou dluhopisy a komodity. Nechte-li být na bankovním sektoru závislí, tak kupujte drahé kovy, jako je například zlato a stříbro. Můžete si být jisti, že vám pokryjí inflaci, navíc po každé špatné ekonomické zprávě vzroste cena drahých kovů a vy budete vydělávat. Je dobré si i uvědomit, že drahé kovy jsou lehce směnitelné kdekoliv na světě.

Relativně bezpečné se zdají i dluhopisy. U nich je jediné riziko a to ve formě světové krize, ke které je blíže, než si mnozí myslí. Aktuálně hodně záleží na situaci v Řecku. Tento stát totiž může strhnout další.

Za nejbezpečnější dlouhodobou investici považuji zlato, které je po velké korekci. Nyní je cena opět nízko a připravená k růstu. Touto investicí jste nezávislí na politice i bankách.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..