Akcie jsou nebezpečné

Investice do akcií již nejsou tím, čím byly. V současné době jsou vysoce rizikové a jejich obchodování vám rozhodně nedoporučujeme. Existuje mnoho bezpečnějších možností, kam peníze uložit.

Hodnota akcií v posledních letech stále klesá, dlouhodobě až o 20%. Je potřeba si uvědomit, že takto nízká cena není skvělou možností k nákupu. I když se akcie prodávají za dobré peníze, tak nemáte jistotu, že jejich cena poroste. Když si celou situaci rozeberete, zjistíte, že pravděpodobnost je spíše opačná.

Ceny akcií klesly jen o 20 % a to díky ECB. Centrální evropská banka „dotuje“ ekonomiku. Je nutno podotknout, že není tak štědrá jako FED (centrální bankovní systém Spojených států amerických), ale pro udržení ceny mnoha podniků to stačí. Můžeme si být jisti, že nebýt ECB, tak akcie nepoklesnou o 20 %, ale o 40 a více procent.

Aktuální situaci si musí uvědomovat každý. Pokud ani výše zmíněná fakta neovlivní vaše odhodlání k nákupu akcií, tak se pokuste obchodovat krátkodobě. I v současné době některé akcie zajímavě rostou. Jedná se ovšem o velmi silné firmy. Malé podniky byste pro jistotu měli vynechat.

Jaké akcie doporučit?

Téměř všechny jsou nyní špatné, ale některé méně. Zcela určitě můžete sledovat akcie farmaceutických firem. Pokud chcete konkrétní typy, tak se jedná například o tyto akcie (příklady nejsou z farmaceutického průmyslu): Philip Morris International Inc, Google – GOOG, Apple Inc – AAPL. Do sledování si můžete zařadit i akcie ČEZu, které nyní posilují.

Můžete najít i další zajímavé grafy, ale jak již bylo zmíněno, pro obchodování akcií není ten správný čas. Každý obchodník by měl počítat s pravděpodobností, která musí být na jeho straně. V současné době se obávám, že tomu tak není. Růst některé společnosti, jejíž akcie se nyní prodávají nízko, je velmi nepravděpodobný, ale určitě se takové akcie najdou. V současné době vidím mnohem větší pravděpodobnost v komoditách. Tam se nyní točí ty největší peníze. Navíc i pravděpodobnost úspěchu je u komodit mnohem větší.

 

2 reakce na “Akcie jsou nebezpečné”

  1. Ano, ztráty jsou teď velké a to téměř všude. Z dlouhodobého hlediska považuji ČEZ za zajímavý někde na hranici 650 – 670. Z krátkodobého hlediska bych použil technickou analýzu, která v současné době hovoří spíše pro růst, jenž je bržděn aktuální ekonomickou situací. Obecně platí, že čím je ekonomika horší, tím jsou energie a náklady na výrobu i dopravu levnější (aby ekonomiku podpořili). Počkal bych tedy na výraznější pohyb a svezl bych se s trhem, případně bych nakupoval kolem 650.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..