Podnikatelský úvěr

Důvodem podnikatelského úvěru bývá nejčastěji rozvoj podniku nebo finanční tíseň. Finanční tíseň se netýká pouze běžných lidí, ale často zasáhne i firmu či společnost. A jaký je nejčastější důvod finanční nestability? V dnešní době to bývají klienti a odběratelé, kteří neplatí faktury. Nadějí, která může firmě pomoci postavit se na nohy nebo získat prostředky na rozvoj, bývá podnikatelský úvěr. Ne vždy je snadné takového úvěru dosáhnout, je třeba splnit příslušné podmínky. Podnikatelský potenciál je v našem státě poměrně veliký, a proto se většina bank snaží malým firmám vyjít vstříc.

Pro získání podnikatelského úvěru je třeba splnit několik důležitých kroků. Nejdříve je potřeba vyplnit žádost o podnikatelský úvěr a poté předložit potřebné dokumenty. Banka dodané dokumenty zkontroluje a ověří. V případě, že bude firma splňovat všechny potřebné podmínky, tak se úvěr schválí. Poté se sepíše dokumentace a firma může ze svého úvěrového účtu začít čerpat.

Nejčastějšími úvěrovými produkty, které banky firmám nabízejí, jsou kontokorentní úvěr a investiční úvěr. Kontokorentní, neboli provozní, úvěr umožňuje klientům čerpat finance dle své potřeby až do výše schváleného úvěrového rámce. Investiční úvěr se najčastěji využívá pro rozšíření výroby, investice do nových technologií nebo rozšíření kapacit.

Každá banka má rozdílné podmínky pro schválení podnikatelských účtů. V případě malých částek většinou stačí doklad totožnosti a aktuální doklad opravňující k podnikání. Když se ovšem jedná o větší sumu peněz, tak je třeba doložit, kromě dokladu totožnosti a oprávnění, také poslední daňové přiznání a aktuální finanční výkazy. Podmínky se liší také podle druhu živnostenského podnikání, jiné podmínky má výrobní dílna a jiné třeba ordinace zubaře.

Podnikatelské úvěry se stávají v posledních letech velkým trendem. Dlouhodobý růst národního produktu, růst průmyslové výroby přirozeně živí i poptávku po úvěrech pro malé a střední podniky. Občas je velmi těžké vybrat správně, nabídka produktů je široká a požadavky klientů se stále zvyšují. Pomoci by mohly firmám například online klakulačky, které dkáží porovnat nabídku úvěrových produktů.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..