Nesmyslnost SMS půjček

SMS půjčky jsou nabízeny nebankovními institucemi. Jejich cílem je rychlé a snadné poskytnutí peněz. SMS půjčka by měla sloužit k překlenutí několika dní do výplaty. Je pravda, že rychlé „doručení“ peněz je v mnoha případech prioritou, ovšem opravdu se jedná o jediné řešení?

Nebankovní instituty se snaží vydělat na špatném hospodaření s penězi. Hlavním cílem SMS půjčky není poskytnutí financí na koupi nové kuchyně, auta, či čehokoliv jiného, ale k překonání několika dní do výplaty. Peníze z SMS půjčky jsou nejčastěji využity k základním potřebám (jídlo). O tom také svědčí maximální částka, kterou si můžete půjčit. V mnoha případech je to při první žádosti pouze 1 000 korun a při každé další až 5 000 korun.

Obvyklá splatnost SMS půjček je 15 dní. To znamená, že k jejich splacení dochází ihned po obdržení výplaty. Vše je samozřejmě uskutečněno za předpokladu, že peníze do 15 dnů seženete. Za těchto 15 dní přeplatíte až 25 procent. Pokud si půjčíte 4 000 korun, vrátíte 5 000 korun.

Mnoha lidem SMS půjčky akorát přitíží, protože nabourají jejich finanční plán. V jednom měsíci si půjčíte a kvůli vysokému úroku, který je vysvětlen rychlostí a snadností poskytnutí půjčky se dostanete do finančních problémů i v dalším měsíci. Vaše problémy budou „v neřešitelném kruhu“, který má svoje hranice. Přitom by stačilo zajít do banky a zažádat o klasickou půjčku, případně využít jiné bankovní nabídky.

Například konto korent je nabízen téměř ke každému bankovnímu účtu. Pokud ho ještě nemáte, tak o něj neváhejte zažádat, případně se informujte o rychlosti a podmínkách zřízení. Využití konto kontokorentu je ještě snadnější a jednodušší. Peníze máte na účtu a kdykoliv je můžete využít. Navíc i úrok je u bankovních společností rozumný. Samozřejmě další možností je požádání přátel, či rodiny.

Nebankovní instituty se snaží vydělat na nepříjemných situacích, do kterých se lidé dostávají. I v nepříznivém období se snažte udělat maximum a neplaťte více, než musíte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..