8 nejčastějších fó-pa pro Facebook stránky

1. Nedělat nic

Firma si vytvoří Facebook stránku, a po čase na ní nic nepřidává.  Ano, toto se stává častěji než si myslíte, bohužel pouze nastavit stránku opravdu nestačí. Je potřeba poskytnout pravidelný přísun příspěvků, i v případě že by to bylo jen něco co vás zaujalo.

2. Zapomenout změnit URL

Základní adresa firemní Facebook stránky obsahuje náhodná písmena a číslice, jakmile ale dosáhnete 15 odběratelů můžete si Facebook adresu změnit na www.facebook.com/firemnijmeno. Vypadá to mnohem profesionálněji, a hlavně lépe pokud někde zveřejňujete adresu na tuto stránku.

3. Přispívat stále to samé

Asi nejběžnější chybou, kteru firmy dělají je, že jen oznamují nové produkty, služby a slevy, ale nic jiného. Tímto přístupem docílí firma pouze toho, že lidé kteří si stránku oblíbily mají důvod si stránku odebrat z oblíbených. Klíčem k úspěchu je vydávat příspěvky takové, kde donutíte lidi s vámi komunikovat. Sdílejte zajímavé věci, které souvisý s vaším oborem ale nemusí se to týkat přímo vás. Ptejte se lidí na jejich názor.

4. Uzamknout příspěvky na zdi

Některé firmy zakazují přidávání příspěvků na plochu, návštěvníci tak nemohou nic. Tímto si zavře firma možnost oboustranné konverzace na dané téma.

5. Ignorovat zpětnou vazbu

Facebook, stejně jako všechny sociální média, sprostředkovává získání zpětné vazby, kterou nemusíte získat u jiných tradičních marketingových kanálů. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, a hovořte s lidmi o vašich produktech a službách.

6. Blokovat Facebook zaměstnancům

Zacházejte se zaměstnanci s respektem. Mohou to být nejlepší šířitelé vašich Facebook stránek na internetu. Neblokujte jejich stránky v kanceláři, provedou částečnou marketingovou práci i za vás.

7.  Nebýt trpělivý

Mnoho firem se vzdá příliš brzy po nastavení své Facebook stránky. Jestli nemáte okamžitý úspěch, nevzdávejte se. Musíte být vytrvalí a důslední delší čas, než začne Facebook stránka pracovat pro vás.

8. Spoléhat na auto-příspěvky

Existují četné nástroje, které umožňují aktualizovat obsah stránky Facebook příspěvky. To je naprosto přijatelné – ale nespoléhejte na to. Promíchávejte to s vlastními spontáními příspěvky. Kontrolujte a odpoídejte na komentáře včas. Jinak se stane velmi zřejmé, že vaše  Facebook stránka je „bezobslužná“.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..