Družstevní záložny I.

Chcete si založit nový bankovní účet? Pokud ano, máte kromě klasických nabídek od tuzemských bankovních domů ještě nabídky od družstevních záložen. V tomto článku vám popíšeme, jaké úroky na běžných účtech tuzemské družstevní záložny nabízejí.

V současné době působí na tuzemském trhu pět družstevních záložen, které mají vlastní bankovní kód. Jsou to Moravský Peněžní Ústav, Peněžní dům, Unibon, spořitelní a úvěrní družstvo, WPB Capital a Záložna Creditas, spořitelní družstvo.

Každá z jmenovaných kampeliček nabízí samozřejmě různé služby a produkty. Nás bude pouze zajímat, kolik si jmenované kampeličky účtuji za poskytnutí běžného účtu a jaký nabízejí úrok.

Na začátek si řekněme, že některé kampeličky ještě neposkytují internetové bankovnictví, které je u bankovních společností již naprostou samozřejmostí. Internetové bankovnictví dnes nabízí pouze Moravský Peněžní ústav, Peněžní dům a Unibon. Tyhle tři kampeličky zavedly tuhle službu teprve nedávno a jedná se spíše o jednodušší aplikace než jsou nabízeny velkými bankami. To je určitý nedostatek, který může některé klienty dopředu odradit.

Nespornou výhodou kampeliček však jsou vyšší úroky na běžných účtech, platí to však pouze u některých kampeliček.  Zde jsou tedy některé družstevní záložny napřed před mnohými velkými tuzemskými bankami. Ty zpravidla nabízejí úrok 0,10 procent, zatímco v kampeličkách můžete dosáhnout i na  úrok 0,50 procent.

Moravský peněžní ústav nabízí úrok 0,2 procent, přičemž vedení účtu poskytuje zdarma. Peněžní dům zhodnocuje peníze na běžném účtu úrokem 0,2 procent, vklad však musí být nad 10 000 korun. Vedení účtu má rovněž zdarma. WPB Capital má nabídku 0,05 procent, což je docela malý úrok. Záložna Creditas má však pro změnu vysoký úrok, úrok činí 0,5 procent, vedení účtu je pak zdarma. Družstevní záložna Unibon má ze všech kampeliček nejslabší nabídku, nenabízí totiž žádný úrok, vedení účtu však je zdarma.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..