Zvyšte efektivitu práce a vydělávejte více

Mnoho podnikatelů pracuje 13 hodin denně. Na volné víkendy i dovolenou už dávno zapomněli a to jen kvůli penězům, respektive výdajům na život. Ovšem jste si jistí, že to nejde lépe?

Pondělí – nejdůležitější den v týdnu

Každé pondělí, případně již neděli večer byste si měli sednout k vašemu kalendáři (vhodné je mít kalendář, který má u jednotlivých dnů i časový harmonogram, případně i elektronický kalendář) a naplánovat celý pracovní týden. Každou hodinu si pečlivě rozmyslete. Volný čas vyznačte a nechte si i místo na případně prodloužení vámi očekávané doby práce, případně na nečekané schůzku. Jakmile vám někdo zavolá, podíváte se a rovnou vidíte, kdy máte (připravený) čas.

Pokud si v pondělí rozvrhnete celý týden (velmi podrobně) a daný plán budete dodržovat, můžete ušetřit až několik hodin týdně. Špatný a nesystematický potup při práci volí více než polovina podnikatelů, proč se řadit mezi ně? Možná i právě to je důvod, proč většina podnikatelů pracuje více než 13 hodin denně. Obyčejný plán tento problém většinou vyřeší.

Začněte neoblíbenou prací

Na začátek, obvykle na úvod dne je vhodné zvolit nejméně oblíbenou práci. To nejhorší dělejte vždy nejdříve. Zjistíte, že v době, když už jste unavení, máte na práci jen příjemnější záležitosti, s chutí se do nich tedy pustíte.

Nároky

Neklaďte na sebe vysoké nároky. Nechte si pauzu na odpočinek, vždy je lepší být mírně nad plán, než pozadu. Až se s plánek sžijete a zvyknete si na něj, nároky samozřejmě můžete zvyšovat (budete mít lepší odhad na časovou náročnost jednotlivých úkonů).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..