Notebook pro podnikatele

Každý podnikatel potřebuje notebook. Ovšem není notebook jako notebook. V dnešním světě počítačů se hledí především na výkon a cenu. Ale co podnikatelé? Jaké faktory jsou při výběru notebooku opravdu důležité.

Každý podnikatel má jiné nároky. Pokud budete sedět v kanceláři a notebook využívat spíše jako stolní počítač, který je mobilní, tak budete mít naprosto jiné preference, než podnikatel, jenž většinu času cestuje a tíhu notebooku pociťuje ne svém rameni. Samozřejmě záleží i na náročnosti a zabezpečení. Pouze na tvoření faktur postačí téměř jakýkoliv notebook, ani ochrana nemusí být vysoká. Avšak podnikatelé používající drahé a náročné programy, případně citlivý obsah musí dbát na výkon a bezpečnost.

Firma Lenovo prohlásila, že má počítač pro podnikatele. ThinkPad umí číst otisky prstů a vaše data jsou tedy v bezpečí. Zároveň jsou tyto notebooky často opatřeny bezpečnostní vrstvou, která nedovolí průnik vody skrz klávesnici. Pokud bychom měli být konkrétnější, tak se jedná o modely IdeaPad řady U, ultrabooky, které jsou lehké a výkonné. Pro podnikatele jasné řešení (dle Lenova). Jejich cena se pohybuje nad 20 000 korunami (IdeaPad u300s).

Co na IdeaPad říká konkurence? Najít podobný počítač u konkurence není úplně snadné a to vzhledem k váze. Pokud by vám nevadila váha 2 – 3 kg, tak máte nespočet notebooků s dostatečným výkonem.

Pokud byste se chtěli odlišovat, od vašeho notebooku byste vyžadovali maximální spolehlivost, žádné zamrzávání, výkon a výdrž baterie aspoň 7 hodin, tak musíte k firmě Apple. Macbook Pro Lenovu konkuruje cenou, celkově je výkonnější a to především kvůli operačnímu systému, který je navržen přímo pro Apple a funguje tedy bez problémů (nižší nároky na HW, úspora energie, žádné zamrzání…). Velká konkurence od Apple může být v Macbook Air, který je ještě lehčí a stále dostatečně výkonný. Výdrž baterie si navíc stále drží nad 7 hodinami. Pokud o Apple uvažujete, ale nedovedete si život bez nějaké aplikace ve Windows představit, tak nezoufejte. I v produktech Apple mohou fungovat Windows aplikace, dokonce bez problémů zprovozníte  celý operační systém Windows na počítači Apple.

Osobně bych šel do Apple, protože mi na Windows vadí chybové hlášky, zamrzávání, zahlcování systému a jeho velmi rychlé zpomalení (nutnost přeinstalovat Windows). Podnikatelům nabídne dostatečný výkon, výdrž baterie, jednoduchou zálohu i zabezpečení. Cenově je na tom podobně jako například zmiňované Lenovo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..