Internet je životně důležitý

Společnost Cisco zveřejnila v posledních dnech výsledky průzkumu, který se zabýval důležitosti internetu v lidském životě. Celý průzkum proběhl ve 14 zemích světa a jeho výsledky nejsou žádným velkým překvapením. Z konečných výsledků totiž vyplývá, že třetina mladých respondentů si myslí, že internet je v jejich životě životně důležitou věcí.

Průzkum byl prováděn ve Spojených státech, Kanadě, Mexiku, Austrálii, Japonsku, Číně, Rusku, Indii, Itálii, Německu, Španělsku, Francii, Brazílii a Velké Británii. Celkem bylo do průzkumu zapojeno 2800 lidí. Do průzkumu byly zařazeny dvě kategorie lidí, v první kategorii šlo o vysokoškolské studenty, ve druhé pak o mladé profesionály z praxe do třiceti let.

Z průzkumu vyplývá, že většina mladých lidí dneska dává přednost internetu před osobními schůzkami. Devadesát procent dotazaných má účet na Facebooku, který je opravdovým hitem posledních let. Většina ho kontroluje alespoň jednou denně, třetina však dokonce i pětkrát denně, což ukazuje na velmi výrazné používání této sociální sítě v komunikaci s okolím.

Průzkum dále zjistil, že jsou v posledních měsících velmi oblíbené a žádané rovněž smartphony, které začínají velmi rychle na trhu dominovat. Smartphony totiž mladí lidé většinou využívají k vyhledávání praktických informací, když zrovna nemají po ruce počítač nebo notebook. Smartphony se tak budou mnohem častěji používat i v práci. Již dnes některé firmy smartphony poskytují svým zaměstancům, aby mohli vykonávat svou práci mimo svou kancelář.

Jak je vidno, svět se stále mění. Před pěti, deseti lety měl internet na život mladých lidí zanedbatelný vliv, neboť nebyl jednoduše masově dostupný. Dnes je již všechno jinak a internet nám mění život více než jsme si vůbec dokázali představit. Pokud už dnes více než polovina mladých lidí tvrdí, že bez internetu nemůže žít, co bude za pět či deset let? To nikdo samozřejmě neví, jisté je, že se technologický vývoj nedá zastavit a budou přicházet nové a nové komunikační technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..