Heger navrhuje zvýšení poplatků u lékaře, ovšem kvalita péče se nezlepší!

Ve čtvrtek 12. 4. 2012 Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo druhou fázi reformy zdravotnictví. Každému rozumnému člověku, tedy i nám podnikatelům, z toho stávají vlasy na hlavě zděšením. U lékaře by se mělo od roku 2014 platit 50,-Kč, z nynějších 30,-Kč. Také se zavede poplatek za návštěvu specialisty bez doporučení ve výši 200,-Kč.

Leoš Heger, nynější Ministr zdravotnictví a člen TOP 09, kolem otázky regulačních poplatků slíbil, že se bude chovat obezřetně a s ohledem na lidi, ovšem těmito poplatky nemůže chtít u lidí pozitivní ohlasy.

Já nejsem velkým odpůrcem poplatků u lékaře, kdyby kvalita našeho zdravotnictví byla alespoň trochu větší a na úrovni ostatních zemí EU. Není tajemstvím, že případy, se kterými si nedovedou poradit čeští lékaři, dokážou například němečtí lékaři vyřešit do pár dnů. Pro důkaz se podívejte například na Soukromá dramata online, kde byl jeden takový příklad zmíněn.

Osobně znám jednu paní, která trpí rakovinou žaludku. Je již v důchodovém věku a pobírá 10 000,-Kč důchodu. Aby přežila náročnou chemoterapii, musí si kupovat speciální stravu, která ji týdně vychází na 5000,-Kč, protože jí pojišťovna vůbec nehradí. Sám jsem se o tuto stravu zajímal a v zahraničí ji plně hradí pojišťovny, bohužel u nás ne. Paní se tedy bez manžela neobejde, protože jinak by zemřela na hlad, což je ironické, když trpí rakovinou.

Je tedy hezké, že stát chce vydělávat peníze, ale touto cestou, pokud se nezlepší lékařská péče, to rozhodně nejde. Vím, že lidé si klidně zaplatí těch 50,-Kč, ovšem chtějí za to výsledky, které momentálně hledají jen stěží. A to není pouze můj výmysl, ale stačí se podívat na servery, které se zabývají hodnocením lékařů a nemocnic, a samy si přečtěte příběhy, ze kterých mrazí. Za takové služby by nám podnikatelům lidé také naplatili, tak proč mi máme platit státu?!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..