Kontroly se moc nezaměřují na švarcsystém, i když to slibovali

Již nějaká doba uplynula od bujarých výhružek, kdy kontroloři slibovali, že se zaměří na firmy, které vydělávají pomocí švarcsystému a budou mít za to obrovské sankce. Kdyby tomu tak bylo, pak by již neexistovalo OVB.

Nejenom OVB funguje na principu švarcsystému, ale i další firmy tohoto druhu. Na oko se tváří, že své zaměstnance zaměstnávají na spravedlivou smlouvu, která funguje jako v ostatních firmách. Na druhou stranu sama OVB platí svým zaměstnancům jak zařízení živnostenského rejstříku, tak i potřebné vzdělávací certifikáty a z toho důvodu by se tento systém opravdu dal označit za švarcsystém.

Ovšem kontroloři nějak změnili názor a nyní se zaměřují spíše na zaměstnance, kteří pracují na černo. Těch bude v naší krásné republice také mnoho, takže tato práce zabere kontrolorům takovou dobu, že se na firmy vydělávající pomocí švarcsystému vůbec nedostane.

Já osobně nevidím až tak velké zlo ve švarcsystému, jako ostatní lidé a asi to pramení z mého nedokonalého vnímání tohoto tématu, ovšem statistiky kontrolorů ukazují na jedno, a to fakt, že kontrolování švarcsystému odklidili na druhou kolej a jestli vůbec dojde k pořádným kontrolám je ve hvězdách.

Uvidíme, jestli firmy profitující pomocí švarcsystému po odhalení najdou jiný způsob, jak tento vydařený systém nahradit, či alespoň z části napodobit. Rozhodně to bude zajímavé co z hlav Čechů a firem vyjde, protože na takovéto praktiky jsme jedni z nejlepších na světě. Pokud vás zajímá, co to vůbec švarcsystém je, pak prohledejte tento web. Je zde o tom napsán velmi dobrý článek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..