Fotografie jsou na internetu dobře placené, ale také velmi kradené

Na internetu obecně koluje velký nešvar, a to konkrétně kradení jednotlivého obsahu z webu A, do webu B, a to už tak dokonale, že na to existují šikovné skripty. Díky tomu zloděj nemusí nic dělat a o špinavou práci se postará počítačový program. Ovšem nejenom obsah se krade, ale také unikátní obrázky.

Větší servery kupují za zajímavé peníze (jak pro ně, tak pro fotografy) fotografie, či obrázky, ke svým článkům od speciálních internetových stránek, které se prodejem zabývají. Nějaké procento z ceny si berou oni (jako poplatek za zprostředkovávané služby) a zbytek jde tvůrci fotografie, či obrázku. Ovšem takto se chovají jen velké, či nadějné, servery a zbytek krade. Krade tak okatě, že už je to až trapné.

Když už někdo převezme obrázek, tak by přinejmenším měl do něj dát odkaz, který bude odkazovat na stránku tvůrce, či stránku, ze které obrázek převzal. Pokud jenom obrázek sprostě zkopírujete a neuvede zdroj, tak se jedná o krádež.

Ptáte se, proč jsou fotografie a obrázky zpoplatněné? Je to jednoduché! Fotograf sice fotí jen pro zábavu, ale přeci jenom ho to něco stojí. Fotoaparátem počínaje, až pro speciální software na úpravu fotografií konče. Fotograf tedy musí fotku nejenom vyfotit, ale také později dodatečně upravit pomocí výše zmíněných programů. U toho tráví nemalé hodiny času, a proto je dobré a nadmíru vhodné mu formou peněz, tedy finanční odměny, poděkovat.

Nemyslete si, že když budete krást fotografie a obrázky z okolních zemí, tak se vám nic stát nemůže. Může, protože se jedná pořád o krádež a pořád někoho okrádáte na výdělku. Jestliže si chcete být na sto procent jistí, že fotografie, či obrázky, jsou zdarma, pak navštivte příslušné webové stránky, nebo při vyhledávání zaškrtněte „pouze obrázky ZDARMA“. Ušetříte tak sebe špatné nálepky a případného postihu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..