Dejte si pozor na ekologické nálepky! Mohly by vám zvýšit náklady!

V České republice bude (nebo již byl) schválen ekologický zákon, kdy mohou města vyhlásit emisní limit, který budou muset automobily, ale i náklaďáky splňovat, aby mohli být vpuštěni do města. Tato známka (chcete-li nálepka) bude stát 150,-Kč a budete je muset mít i u nových aut.

Města již řekla dost špinavému ovzduší a nyní se snaží zlepšit jejich vzduch pomocí vykázání starých aut, která nesplňují emisní normy. Tento systém „funguje“ již několik let v Německu a jeho výsledek je opravdu neuspokojující. V některých městech pomohl, ale těch je minimum. V ostatních zůstala kvalita ovzduší stejná a v některých se ještě dokonce zhoršila. Proč po takovýchto výsledcích v Německu se ujaly tohoto nápadu Česká města je nejasné a opravdu zarážející.

Pokud tedy podnikáte v dopravě, pak se ujistěte, že vaše kamióny splňují emisní normy, které mohou být město od města jiné. Pokud ne, pak budete muset najít alternativu v jiném druhu dopravy, nebo modernizovat váš vozový park. To platí nejenom pro kamióny, ale také pro dopravní společnosti, které mají někdy velmi staré dodávky.

Jak to bude se stavebními stroji, je prozatím nejasné. Možná budou od této ekologické známky oproštěni, protože nebudou jezdit po silnicích, pouze budou ve městě fungovat.

Ať už se vám tento nápad líbí, nebo ne, bude uveden v platnost a musíte se na to včas připravit, protože jinak budete platit tisícové pokuty za porušení vjezdu do města, nebo za nenalepenou emisní známku. A to byste určitě nechtěli, protože by to byly zbytečné výdaje navíc!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..