Podnikejte chytře, založení firmy v Anglii – Limited

Důvodů proč nezakládat firmu či společnost v našem státě je mnoho. Pokud se nehledí na neuvěřitelné množství času, neuvěřitelně byrokratický systém a hromady papírování, tak založení firmy v Anglii nabízí možnost ušetřit velké množství peněz a mít prestižní umístění místa společnosti.

Ve Velké Británii podnikatel zahájení podnikání státu jenom oznamuje, ale v České republice musí žádat mnoho státních úřadů o povolení, aby mohl vůbec podnikat. Níže je uvedený návod a popsání jak založit společnost Limited. Pro podnikatele, kteří vědí jak je zdlouhavý proces vytvoření běžného s.r.o. , tak bude vytvoření Limited hračka, která zabere pouhý den. V našem státě je tolik byrokratických překážek, že doslova brání podnikatelům v rozletu, v Británii je tomu přesně naopak, tam se podnikatelům neuvěřitelně dobře daří.

Limited se zakládá pouze podpisem zakladatelské smlouvy. Stát do zakládání smlouvy vůbec nevstupuje, tak jsou zakladatelské dokumenty zcela čistě na zakladatelích.

Vytvoření zakladatelské smlouvy zabere pouze pár minut, které jsou na stažení vzoru z internetové předlohy a vyplnění náležitostí. Vyplňuje se sídlo, jména společníků a obchodní jméno. Není třeba ani vyplňovat předmět podnikání, je to zkrátka jedno v čem podnikáte. Vytvoření smlouvy nestojí ani cent.

Dále se v zakladatelské smlouvě se vůbec neuvádí základní kapitál. Předtím než se založí společnost, nemusí být splacen a ani peníze nemusí být uloženy na bankovním účtu. Zatímco se v naší zemi musí každý piplat s vlastnictvím živnostenského listu, tak v Británii se to neřeší vůbec. Podnikat lze v jakémkoliv oboru absolutně bez omezení. Jedinou výjimkou jsou speciální činnosti, na které je nutné mít licenci.

Celá společnost poté vznikne prostým zápisem do obchodního rejstříku a není ani potřeba přikládat nějaké přílohy. Celý zápis do rejstříku je zpracován a do jednoho dne i zaslán emailem, originální výpis je zasílán na adresu sídla firmy.

Obchodní rejstřík v Británii je velice přehledný a co se týče operátorů, tak ti jsou schopni kvalitně a srozumitelně poradit, jelikož každý den komunikují se stovkami cizinců. Celou registraci na finanční úřad provede až samotná společnost Limited (Ltd) a to přesně v okamžik kdy začne s podnikáním.

Založení společnosti v Británii je lehké, nestojí téměř nic a navíc se podnikatel vyhne veškerým kontrolám díky sídle firmy v zahraničí.

Zatímco v Británii podnikatel zahájení podnikání státu pouze oznamuje, v České republice musí žádat státní úřady o povolení podnikat.

Níže uvádíme přesný postup založení českého „eseróčka“, co všechno je nutné učinit, v jakých lhůtách a u kterých státních úřadů. Jednotlivé kroky konfrontujeme s kroky nutnými učinit k založení britské Limited.

1 komentář u “Podnikejte chytře, založení firmy v Anglii – Limited”

  1. Zdravím, britské společnosti opravdu mohu doporučit. Jde o levnější, méně byrokratickou a méně náročnou entitu než s.r.o. Založení jde opravdu online (rozumíte-li stanovám). Stránky rejstříku jsou http://www.companieshouse.gov.uk, daně řeší http://www.hmrc.gov.uk. Kontrola jména je také možná online, stejně jako komunikace s úřadem. Celkově jsou překážky ze strany státu neopsatelně menší, stejně jako náklady. Každá společnost v Británii však musí mít i sídlo v Británii. Pro naše klienty máme prestyžní adresu v naší kanceláři s přeposíláním pošty (www.companyexperts.cz). Ještě bych doplnil, že účet Vám ráda otevře i česká banka, takže vše můžete mít pod kontrolou z domova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..