Akcie společnosti PDL BioPharma Inc. – zaručený výnos?

Je jen málo akciových společností a akcií, o kterých by se dalo říct, že poskytují zaručený výnos. Zaručený výnos není na trhu akcií snad nikdy na 100% jistý, ale je možné se k této hodnotě jistoty přiblížit.

Takovou společností, která v současné době nabízí zřejmě nejzajímavější zaručený zisk, je PDL BioPharma Inc. Jedná se o americkou společnost sídlící ve státě Nevada, která se aktivně angažuje v biotechnologické a medicínské sféře. Jde tedy o oblast s vysokým potenciálem.

Její náplní je výroba humanizovaných protilátek, které se používají v diagnostice i samotné léčbě. Tyto léky jsou pro lidským tělem velmi dobře snášeny, žádným způsoben neovlivňují zdravé buňky.

PDL BioPharma Inc. však nevyrábí pouze konkrétní léky určené k okamžitému použití u pacienta, ale za úplatu poskytuje dalším farmaceutickým společnostem licence, patenty a technologie k tvorbě humanizovaných protilátek. To jsou její hlavní a stálé příjmy.

Akcie této společnosti nesou označení PDLI a v současné době se pohybují na kurzu přibližně 5,75$ za 1 kus tohoto cenného papíru. Jde o akcii relativně stabilní, bez větších výkyvů, a hlavní příjem na ní je dividendový. Společnost totiž vyplácí dividendy 4x ročně ve výši 0,15 centů na jednu akcii. Ročně to tedy je celých 0,6 centů, což je více jak 10% celkové ceny akcie. A které spoření vám dá 10% p.a.?

Do tohoto zisku ještě nejsou započítány kurzové změny hodnoty akcie, takže je teoreticky možné, že společnost půjde s hodnotou o něco dolů, ale nebude se jednat o nic významného, dividendový výnos stejně bude vysoký.

Poslední oficiální zprávy ale ještě navíc zvyšují hodnotu akcií PDLI, takže je docela možné, že se dočkáme dividendového výnosu 10% + dalšího X% zisku na tržní hodnotě, kurzu. A to už skutečně znamená výnos více než vysoký.

Co tedy říci o akciích společnosti PDL BioPharma Inc. na závěr? Nízká pořizovací cena, vysoký dividendový výnos a pozitivní dlouhodobé předpovědi, že by zaručená investice vysokého výnosu?

1 komentář u “Akcie společnosti PDL BioPharma Inc. – zaručený výnos?”

  1. Akcie aktuálně nejsou dobrou volbou. Existuje sice pár vyjímek, ale byl bych velmi obezřetný. Navíc všichni investoři by meli počítat s QE3, která by hodně rozvířila vody. Akcie se aktuálně obchodují krátkodobě, na dlouhobé držení není ta správná volba.
    Je pravda, že aktuálně vypadá PDLI dobře, ale vzhledem k současné situaci považuji i takovou firmu za velmi riskantí obchod. Já nyní dávám přednost komoditám, případně forexu, ale záleží na obchodníkovi.
    V sekci akcií je PDLI zajímavou možností, která stojí k zamylšlení, ale…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..