Zlato, dolar, euro, frank

Všechny výše zmíněné instrumenty jsou v současné době velmi zajímavé. Ovlivňují nejenom obchodníky na burze, ale i celosvětovou ekonomiku, která má dopad na každého z nás. V tomto článku dostanete několik zajímavých tipů k investici.

Zlato

Tento cenný kov ztratil v tomto týdnu celkově více než 70 dolarů. Jednalo se o reakci na vývoj dolaru. Cena zlata se totiž udává v jedné unci v dolarech. Dolar oslabil a zlato tedy logicky také. Rozhodně se ovšem nejedná o žádný významný propad, jenž by předpovídal změnu trendu.

Zlato i nadále zůstává velmi perspektivní a dává dobrou příležitost ke vstupu do trhu. Z dlouhodobého hlediska je zlato jasnou volbou (další drobné oslabení vyloučit nelze, ale celkově by zlato mělo posilovat a tím držet dlouholetý trend).

Dolar

Jedna z mála měn, která posiluje. Ovšem k jejímu růstu přispěla řada okolností. Amerika zveřejnila mírně lepší výsledky, než se očekávalo. To by ale k tak silnému růstu nestačilo. Síla měny se určuje vždy vůči jiné měně a právě tento faktor dolaru pomohl. Špatné ekonomické zprávy z Evropy i Číny zapříčinily růst dolaru. Zjednodušeně řečeno, dolar se drží, ostatní měny slábnou.

Euro

Jak již bylo zmíněno, EU nemá nejlepší ekonomické výsledky. Řecko je těžkou kotvou, která táhne EU dolů. Ovšem je paradoxní, že odříznutí této „kotvy“ (= nechat Řecko zkrachovat) by ničemu nepomohlo.

Frank

Po dlouhé době byla na měnovém páru EUR/CHF pokořena hranice 1.2. Švýcarská centrální banka několikrát slíbila, že bude tuto hranici střežit a v případě jejího pokoření intervenovat. S největší pravděpodobností se budou na EUR/CHF dít velké věci. Hranice 1.2 se na dlouhou dobu pokoří, nebo zásahem banky uměle podpoří. Pravý čas na čekající signály.

1 komentář u “Zlato, dolar, euro, frank”

  1. Nakoupit fyzické zlato teď po korekci možná není na škodu. Nakoupit papírové zlato na spekulaci je v době vysoké ceny zlata poněkud ošidné. Zejména pokud burzy zvesela obchodují mnohonásobně více kovu, než kolik vlastně fyzicky existuje 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..