Vyplatí se brokerský účet v zahraničí?

Pokud jste již dostatečně zkušení v paper tradingu a máte za sebou aspoň 3 profitující měsíce s virtuálními penězi, tak je ten pravý čas poohlédnout se po skutečném účtu, jež vám nabídne reálné obchody.

Brokerských společností je opravdu mnoho. Navíc kvůli téměř neomezeným možnostem si můžete otevřít účet kdekoliv na světě. Mezi tradery a to i českými je jednou z velmi oblíbených brokerských společností interactive brokers, která oproti českým brokerům nabízí lepší ceny a to až několikanásobně. Vydělávat v zahraničí může být tedy mnohem snazší, než u nás, i přesto má vše své pro a proti.

Jak již bylo zmíněno, hlavní výhodou zahraničních brokerů je cena. Konkurenci u českých, případně u slovenských brokerských domů nehledejte. Tak dobrou nabídku prostě nemáte šanci získat. Poměr cena, kvalita a rychlost je tedy bezkonkurenční, ale i přesto existuje několik silných negativ.

Tím prvním je například česká platforma. Pokud u zahraničního brokera neovládáte angličtinu, tak to může být velký problém. Před otevřením účtu budete navigování automatickými maily k dalšímu postupu. Navíc kdyby se cokoliv přihodilo, tak budete komunikovat v angličtině.

Samozřejmě i obchodní platforma bude v angličtině. Tento handicap vám může skrýt mnoho vymožeností, jež vás připraví o zisk, ovšem i přesto můžete bez znalostí angličtiny obchodovat. Problém nastává jen v případech, že něco nefunguje jak má a vy to potřebujete řešit.

Než si otevřete brokerský účet v zahraničí, tak se informujte o platbách. Pokud nevyužijete alternativního způsobu převodu peněz, tak bance zaplatíte až 1 500 korun za jeden převod. I tuto sumu je nutné započítat.

Naopak výhodou českých brokerů je komunikace v češtině, platforma v češtině a účet u poboček českých bank.

Je jen na vás, kde si otevřete účet. Zvažte všechny klady a zápory. Obchodování u zahraničního brokera se rozhodně nebojte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..